خانه » اخبار » اخبار ورزشی » آتش بازی ستاره انگلیسی دورتموند برابر پادربورن (عکس)

آتش بازی ستاره انگلیسی دورتموند برابر پادربورن (عکس)

دورتموند در شبی که در نیمه اول موفق به گلزنی برابر پادربورن نشده بود در 45 دقیقه دوم شش بار دروازه حریف نگون بخت خود را باز کرد تا فاصله اش با بایرن مونیخ را دوباره به هفت امتیاز تقلیل دهد.

 

اما ستاره دورتموند در این دیدار جیدون سانچو بود که در نیمه دوم موفق به ثبت هت تریک شد تا رکورد فوق العاده اش در فصل جاری را بهبود بخشد. از زمان ثبت راه اندازی اوپتا در فصل سال 05-2004 جیدون سانچو تبدیل به اولین بازیکن رقابت های بوندسلیگا شد که در یک فصل این مسابقات حداقل 15 گل زده و 15 پاس گل ارسال کرده است. همچنین سانچو اولین بازیکن 5 لیگ معتبر اروپایی این فصل محسوب می شود که به چنین آماری رسیده است؛ بالاتر از ستاره هایی چون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو.

 

همچنین جیدون سانچو پس از برایان استین اولین بازیکنی انگلیسی در سال 1989 است که در یک لیگ خارجی موفق به ثبت هت‌ تریک شده است. استین دقیقا 31 سال پیش در چنین روزی در لیگ فرانسه موفق به ثبت هت تریک شده بود.

 

بدین ترتیب به نظر می رسد دورتموند کار بسیار دشواری برای حفظ این ستاره انگلیسی دارد و احتمالا جیدون سانچو نیز مانند دیگر بازیکنان خوب دورتموند از این تیم جدا خواهد شد.

 

 

 

 

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .