خانه » اخبار » اخبار ورزشی » آذری: کی‌روش ارزش این پاداش را داشت

آذری: کی‌روش ارزش این پاداش را داشت

”” سعید آذری مدیرعامل جدید پرسپولیس در گفتگوی خود با سایت رسمی فولاد به نکات مختلفی از جمله پاداش کارلوس کی‌روش و هم‌چنین وضعیت فدراسیون اشاره و اظهار نظر کرده است:

 

* این پاداش نقطه ابهام است

 

بحث در مورد پول‌هایی که آقای کی‌روش گرفته پیچیده است مخصوصا اینکه من از مفاد قرارداد آقای کی‌روش با فدراسیون فوتبال و جزییات آن اطلاع خاصی ندارم. بدترین نوع قضاوت شاید قضاوت شهودی است که بر اساس شنیده‌ها درباره آدمی که اکنون در ایران نیست بخواهیم قضاوت کنیم و تصمیم بگیریم. اما طبق صحبت‌های انجام شده مفاد این قرارداد بر این اساس است که ۱۰ درصد از پاداش جام‌جهانی به آقای کی‌روش تعلق می‌گیرد اینکه این پول پس از اینکه توسط فیفا پرداخت شد به آقای کی‌روش پرداخت می‌گردد و یا اینکه پس از مسابقات جام‌جهانی پرداخت شود مشخص نشده و نقطه ابهام است.

 

* کی‌روش ارزش این پاداش را داشت

 

وقتی شما یک‌نفر را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب می‌کنید و می‌توانید ده میلیون دلار درآمد داشته باشید این ده درصد پول خیلی زیادی نیست و سرمربی ارزش این را داشته است. در تمامی کشورها این موضوع است که سرمربی می‌گوید من فلان درصد از پاداش را می‌گیرم و تیم را به جام جهانی می‌برم حتی این موضوع در باشگاه‌ها نیز وجود دارد به عنوان مثال ما فصل پیش با آقای منصوریان توافق کردیم و برای راه‌یابی تیم به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و صعود در هر مرحله پاداش‌های جداگانه‌ای را لحاظ کردیم.

 

* پاداش کی‌روش به امضای طرفین رسیده

 

تمام تقصیرات را نباید گردن کسی بندازیم که اکنون حضور ندارد و ما از مفاد قراردادش اطلاع نداریم موضوعی که مشخص است ده درصدی است که در قرارداد آمده و به امضای دو طرف رسیده است. نکته ای وجود دارد که مابه‌التفاوت مبلغی که کی‌روش نسبت به ده درصد گرفته بابت چه چیزی بوده و سوال من این است که چه لزومی داشته این مسائل در مطبوعات عنوان شود.

 

* ده درصد از پاداش ما به سرمربی رسید

 

ما رشید مظاهری را از ذوب آهن در تیم‌ملی داشتیم و پاداشی که به ذوب‌آهن تعلق می‌گرفت ۲۲۶ هزار دلار بود. زمانی که در باشگاه ذوب‌آهن بودم ۶ مکاتبه با فدراسیون فوتبال در این زمینه انجام دادم چرا که در شرایط سختی بودیم و به دنبال حق‌مان بودیم. به فدراسیون این پیشنهاد را دادم که ما می‌توانیم این پول را به طور مستقیم از فیفا دریافت کنیم که به ما اعلام کردند فیفا گفته این پول را تنها به فدراسیون‌ها می‌دهیم و آن‌ها موظف هستند این پول را به باشگاه‌ها بدهند. اینکه چرا این پول به باشگاه‌ها داده نشده و ده درصد ابتدا برای سرمربی تیم ملی پرداخت شده مشخص نیست.

 

* با کی‌روش بحث داشتم اما…

 

من اولین مدیرعامل باشگاهی بودم که با آقای کی‌روش بحث داشتم. که آن بحث روی موضوع اکبر ایمانی بود و مصاحبه‌هایی بر علیه من انجام داد اما نمی‌توانم وجدانم را زیر پا بگذارم و بر علیه آدمی که حضور ندارد مصاحبه کنم. به عقیده من کی‌روش آدمی نبود که بیشتر از چیزی که در قراردادش است پول بگیرد و اینکه توانسته پول پاداش را زودتر از بقیه بگیرد گناه کی‌روش نیست.

 

* فیفا مخالف پولشویی است

 

فیفا صرافی نیست که بخواهد بابت طلب‌های ما از خودش بدهی‌های ما را بپردازد و فیفا ساختار بزرگی است که مانع پول‌شویی می‌شود و روی این موضوع فوق‌العاده حساس است و روی همین مسائل آقای سپ بلاتر و بسیاری از همکارانش را دستگیر کردند و فیفا به ای‌اف‌سی هیچ پولی بابت طلب تیم ملی ایران نداده است.

 

* یک پکیج بی اعتمادی را در فیفا و AFC داریم

 

 من فصل پیش که مدیرعامل ذوب‌آهن بودم حدود ۴۰۷ هزار دلار بابت مسابقات آسیا را خودم در قطر از طریق سفارت‌خانه ایران در مالزی و قطر هماهنگ کردم و تا سنت آخر آن‌را گرفتم. این موضوع تماماً تلاش فردی بوده و اینکه یک کار سازمان یافته و اصولی باشد نبوده است. تمام راه‌کار آن را خودمان پیدا کردیم و جا دارد من از سرکار خانم افخم و سفیرمان در قطر و مالزی تشکر کنم. مسائل زیادی از جمله اساسنامه سه میلیون دلار کمپ اسپایر و … جمع می‌شود و یک پکیج بی‌اعتمادی برای فوتبال ما در ای‌اف‌سی و فیفا می‌سازد و این موضوعات تبعات خواهد داشت. وقتی رئیس فدراسیون ما اعتراف می‌کند که ما به فیفا دروغ گفتیم شما نباید انتظار خاصی از مدیرعامل یک باشگاه داشته باشید.

 

* قبل از فیفا درباره اصلاح اساسنامه گفتم

 

اولین کسی که درباره اساسنامه قبل از نامه فیفا صحبت کرد من بودم و متاسفانه بعد از آن مشکلاتی برای من درست شد که خداوند کمک کرد و حقانیت صحبت ما ثابت شد. اگر احساس کنم که ساختار اصلاح شده و آن موضوعی که اعضای محترم مجمع به دنبال آن هستند در اساسنامه قید می‌شود

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .