خانه » اخبار » اخبار ورزشی » ابتکار تکنولوژیک ژاپنی‌ها برای بازی‌های بدون تماشاچی

ابتکار تکنولوژیک ژاپنی‌ها برای بازی‌های بدون تماشاچی

شرکت ژاپنی یاماها یک اپلیکیشن تلفن همراه تولید کرده که به هواداران فوتبال امکان می‌دهد از خانه‌های خود تیم‌های محبوب‌شان را که در ورزشگاه‌های بدون تماشاچی در حال بازی هستند تشویق کنند.

 

 

این اپ به هواداران اجازه می‌دهد در حین تماشای بازی‌ها پیامهای ضبط‌شده خود را به صورت آنلاین به استادیومها ارسال کنند و پیامهای آنها توسط بلندگوی استادیوم پخش خواهد شد.

 

یاماها این اپ را اخیرا در جریان یک بازی جی‌لیگ بین جوبیلوا ایواتا و شیمیزو اس‌پالس در ورزشگاه 50هزار نفری شیزوئوکا تست کرده است. هواداران از خانه‌های خود می‌توانستند صدایشان را ضبط کرده و از طریق اپ یاماها به استادیوم بفرستند تا از طریق 28 بلندگوی موجود در استادیوم پخش شود.

 

یکی از مسئولین این استادیوم به خبرگزاری رویترز گفت: در جریان تست این اپ در استادیوم ما یک لحظه چشمهایم را بستم و احساس کردم هواداران واقعا همینجا در استادیوم کنار من هستند.

 

جی‌لیگ قرار است فصل 2020 خود را از تاریخ 27 ژوئن یا 4 ژوئیه از سر بگیرد. لیگ محبوب‌ترین ورزش ژاپن بیسبال هم از روز 19 ژوئن از سر گرفته خواهد شد. هر دو لیگ با توجه به قوانین دولت این کشور بدون حضور تماشاچی و در استادیومهای خالی برگزار خواهد شد.

 

 

.
برچسب ها : ,
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .