خانه » اخبار » اخبار ورزشی » ابراهیمی: نفسم مقابل مراکش نمی‌آمد

ابراهیمی: نفسم مقابل مراکش نمی‌آمد

امید ابراهیمی در گفت‌وگو با برنامه فوتبال ۱۲۰ شبکه ورزش در خصوص نخستین مسابقه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل مراکش عنوان کرد: به دلیل اینکه مراکش در جام ملت‌های آفریقا قهرمان شده بود در حدود ۲۰-۱۵ دقیقه ابتداییِ بازی با این تیم خیلی تحت فشار بودیم.

 

او با بیان اینکه به نظرم مسابقه با مراکش خیلی سخت‌تر از اسپانیا و پرتغال بود اظهار کرد: برنامه ما این نبود که توپ را به مراکش بدهیم؛ برنامه ما این بود که یک مقدار از شرایط بازی بگذرد تا بر روند مسابقه مسلط شویم اما با توجه به اینکه مراکش بازیکنان خوبی در تیم‌های بزرگ داشت شرایط بازی برای آنها راحت‌تر بود. ما با تلاش بازیکنان توانستیم ۲۰ دقیقه اول مسابقه را کنترل کنیم و رفته رفته بر بازی مسلط شویم.

 

هافبک تیم ملی ایران یادآور شد: یکی از سخت‌ترین لحظاتی که در دوران فوتبالم داشتم ۲۰-۱۵ دقیقه اول دیدار با مراکش بود که واقعا مقابل این تیم تحت فشار بودیم. مراکش واقعا تیم خوبی بود و دیدید که مقابل اسپانیا و پرتغال هم چه نمایشی داشت. کار ما واقعا بزرگ بود که توانستیم آن تیم مراکش را شکست دهیم؛ آن برد حس خیلی خوبی در تیم به وجود آورد. آنها حتی از اسپانیا و پرتغال هم قوی‌تر بودند.

 

ابراهیمی ادامه داد: تمام بازیکنان مراکش در تیم‌های اروپایی بازی می‌کردند اما بخاطر اینکه در پست هافبک دفاعی بودم امرابط وینگر راست این تیم و حکیم زیش بازیکنان خوب و بزرگی نشان دادند ولی ما سعی کردیم وظایف کادر فنی را انجام دهیم و خدا را شکر از پس کاری که به ما داده شد برآمدیم.

 

او با اشاره به اینکه در نیمه اول دیدار با مراکش موقعیت‌های خوبی داشتیم گفت: یک بار توپ به پای کریم انصاری‌فرد برخورد نکرد سردار آزمون یک موقعیت از دست داد و در ریباند هم شوت جهانبخش را دروازه‌بان حریف گرفت؛ یکی دو فرصت دیگر هم داشتیم و شانس زیادی به دست آوردیم اما در نهایت با فشار تیم ما بود که مراکشی‌ها یک گل به خودی زدند.

 

هافبک تیم ملی ایران در خصوص صحنه به یادماندنی از او در بازی مقابل مراکش که در میانه زمین تکل زد و آسیب دید ابراز کرد: آثار شکستگی دنده‌ام در دیدار مقابل مراکش هنوز روی بدنم مشخص است که با دست زدن هم می‌توان این موضوع را فهمید.

 

عملکرد فوق العاده امید ابراهیمی برابر مراکش

 

ابراهیمی اضافه کرد: یادم است بازیکن مراکش به دروازه ما نزدیک می‌شد و من چاره‌ی دیگری جز اینکه خودم را پرتاب کنم تا توپ را بگیرم نداشتم ولی وقتی تکل زدم بخاطر اینکه استوکِ کفش بازیکن مراکش آهنی بود زیر دنده‌های من رفت و موجب شد تا دنده‌هایم بشکند.

 

او یادآور شد: شرایط طوری بود که نمی‌توانستم نفس بکشم. حتی ۱۰ دقیقه در زمین ماندم اما نمی‌توانستم کارم را دنبال کنم و به کادر پزشکی هم اعلام کردم اگر من نتوانم ادامه دهم شاید تیم ملی در این پست آسیب ببیند ولی تعویض شدم و از بازی دوم برگشتم.

 

هافبک تیم ملی ایران عنوان کرد: با وجود شکستگی دنده‌هایم ۱۵-۱۰ دقیقه مقابل مراکش بازی کردم ولی واقعا نفسم نمی‌آمد و وقتی این شرایط را دیدم به احسان حاج‌صفی و بازیکنانی که نزدیکم بودند گفتم که نفسم بند آمده و باید تعویض شوم اما قبل از دیدار با اسپانیا و پرتغال آمپول بی‌حسی زدم و خدا را شکر توانستم بازی کنم و بهترین عملکردم را داشته باشم.

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .