خانه » اخبار » اخبار ورزشی » استفاده از قوانین جدید داوری فوتبال در لیگ کره

استفاده از قوانین جدید داوری فوتبال در لیگ کره

فصل جدید فوتبال کره جنوبی قرار است از 8 می برگزار شود. این در شرایطی است که تیم ها پیش از شروع بازی ها باید همگی تست های کرونا را از بازیکنان خود گرفته باشند و بازیکنانی که تست شان مثبت اعلام می شود باید ایزوله شوند.

دیگر خبری از دست دادن کاپیتان ها و عکس دسته جمعی پیش از شروع بازی ها نیز نخواهد بود و فعلا تا حل بحران کرونا ورزشگاه ها نیز خالی از تماشاگر خواهد بود.

 

 

 

 

نکته جالب اینکه قوانین داوری جدید فوتبال در فصل جدید فوتبال کره به کار گرفته خواهد شد. معمولا قوانین داوری جدید که در ماه آوریل به تصویب می رسد از ژانویه قابلیت اجرایی خواهد داشت ولی با توجه به شرایط فعلی فوتبال دنیا قرار است با شروع فصل جدید فوتبال کره از قوانین جدید داوری استفاده شود.

رئیس اتحادیه فوتبال کره در این رابطه گفت:« تا الان هیچ لیگی از قوانین داوری جدید استفاده نکرده و به نظر می رسد که لیگ 21-2020 کره از این حیث پیشگام خواهد بود.»

 

در قوانین جدید شاهد تغییری جدید در قوانین خطای هَند خواهیم بود؛ به این ترتیب در قوانین جدید فوتبال اگر توپ فقط به بخشی از دست بخورد خطای هَند رخ داده است. در قانون جدید از ناحیه کتف تا بازوی دست مستثنی شده و در صورت اصابت توپ به این بخش دست خطای هَند رخ نداده است.

همچنین اگر توپ تصادفی به دست بازیکن برخورد کند و متعاقب آن همان بازیکن یا هم تیمی او موقعیت گل ایجاد کرده یا بتواند گلزنی کند داور اعلام خطای هند خواهد کرد.

وون چانگ رئیس اتحادیه فوتبال کره تغییرات جدید را زیاد نمی داند و معتقد است برای تطابق پذیری با آنها مشکل زیادی وجود نخواهد داشت.

 

 

 

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .