خانه » اخبار » اخبار ورزشی » اسکوچیچ: فیلم من با تیم ملی درام نه، اکشن خواهد بود

اسکوچیچ: فیلم من با تیم ملی درام نه، اکشن خواهد بود

بعد از کناره گیری مارک ویلموتس بلژیکی اکنون دراگان اسکوچیچ کار خود را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی استارت زده و البته با بدشانسی بزرگ در خصوص تعطیلی مسابقات به دلیل ویروس کرونا نتوانسته آزمون خود برای هدایت تیم ملی در دیدارهای حساس برای عراق و بحرین را به سرانجام برساند.

 

او که این روزها به واسطه تعطیلی مسابقات در کشورش به سر می‌برد در گفتگویی که با پیمان یوسفی‌ در برنامه‌اش داشته به موضوعات مختلف در خصوص تیم ملی پاسخ داده است.

 

اسکوچیچ با اشاره به تعطیلی تمرینات در خصوص ارتباطش با بازیکنان تیم ملی اینطور توضیح داد: در ابتدا سعی کردم با تمامی بازیکنان در ارتباط باشم. بیشتر آنها را از نزدیک دیدم ولی الان به دلیل شرایط کرونا تلفنی می‌توانیم در ارتباط باشیم اما سعی کردم ارتباطم را با بازیکنان قطع نکنم.

 

وی درباره اینکه آیا احتمال تغییرات وسیع در سطح تیم ملی و بین بازیکنان خواهد بود اینطور واکنش نشان داد:قطعا دنبال این نیستم که نقاط قوت را تغییر دهیم اما به دنبال این هستم که خون تازه ای به تیم تزریق شود و قطعا این کار را خواهم کرد.

 

اسکوچیچ با اشاره به دنبال کردن برنامه های تیم ملی و مشاهده دیدارهای گذشته این تیم گفت: کرونا فرصت خوبی بود تا آنالیز خوبی داشته باشم. من 40 بازی اخیر تیم ملی را دیده‌ام. رقبا را به خوبی آنالیز کردم و 100 بازی رقبا را دیده‌ام و همانطور که گفتم کرونا فرصت خوبی برای این موضوع شکل داده است تا به خوبی آنالیز لازم را صورت دهیم. ما درصد بالایی برای صعود نیاز داریم. من به این مساله شکی ندارم و ما تنها به یک روح برنده نیاز داریم و قطعا این موضوع فرصت مناسب برای حضور در جام جهانی را در اختیار ما قرار خواهد داد.

 

وی درباره برنامه آماده سازی تیم ملی نیز گفت: اول باید برنامه لیگ مشخص شود و ببینیم برنامه بازی ها به چه شکلی خواهد بود. باید ببینیم چه بازه زمانی داریم تا بر اساس آن برنامه تمرینی لازم را صورت و در نظر بگیریم.

اسکوچیچ درباره اینکه معیارش برای انتخاب بازیکنان تیم ملی چه خواهد بود گفت: مهم این است که بتوانند در لول تیم ملی حضور داشته باشند و خود را هماهنگ کنند. هر بازیکنی که پاسپورت ایرانی داشته باشد می‌تواند فرصت حضور در تیم ملی را داشته باشد و من چیزی را برای بازیکنان ایران و خارج از لیگ ایران را جدا نمی‌کنم و همه شانس دعوت و همراهی تیم ملی را خواهند داشت.

 

سرمربی کروات تیم ملی درباره شایعاتی که برای ادامه همکاری‌اش در این سمت شکل گرفته نیز گفت: قرارداد بلند مدت است و طبیعتا البته به نتایج بستگی دارد و برای همه مربیان این شکل خواهد بود و مربی ای که نتیجه نگیرد مسلما نمی تواند امیدوار به قرارداد باشد. بهتر می دانید که شایعات نادرست زیادی وجود دارد. اطمینان بنفس کامل دارم و تلاش زیادی میکنم و از کارم مطمئن هستم اما مطمئنا هر کسی انتخاب برای این پست می‌شد انتقادات منفی نیز وجود داشته است.

 

سرمربی سابق نفت آبادان که موفق به کسب نتایج خوبی با این تیم شده بود و اکنون در راه جدایی‌اش با برخی اختلاف نظرها مواجه شده نیز اینطور به آن پاسخ داد: امیدوارم به زودی مشکلاتم با نفت آبادان حل شود و مراحل حل آن دنبال می شود. فدراسیون به دنبال این موضوع است و فکر کنم حل شود. در مورد ملوان و مشکلاتم؟ من اصراری نکردم بر سر مشکلاتم با ملوان و هیچ درخواستی برای پرداخت زود آن نداشتم. چندین بار با آنها مذاکره کردم اما به نظرم آنها تمایلی به انجام آن ندارند. من خیلی خوب رفتار کردم اما انتظارم توجه آنهاست و مسلما هر مربی ای دوست دارد که دستمزدش را دریافت کند.

 

موضوع بعدی گفتگو بین طرفین مربوط به فلسفه مربیگری اسکوچیچ نسبت به مربیان سابق تیم ملی بود. اینکه آیا او با تماشای عملکرد ویلموتس و کی روش کدام فلسفه را در تیم ملی دنبال خواهد کرد: این موضوع خیلی در خون بازیکنان ایرانی است و من هم امیدوارم این موضوع را انجام بدهم. این فلسفه من نیز خواهد بود و امیدوارم بتوانیم در آینده بازی تهاجمی و موفقی از بازیکنان ارائه دهیم. به نظرم تفاوت تیم کی روش و ویلموتس دفاعی بودن دو تیم نبود تیم آقای کی روش دیسیپلین دفاعی بهتری داشت و آن موضوع باعث موفقیت ایشان می‌شد. در دیدارهای اخیری که از تیم ویلموتس شبیه فیلم های درام بود اما سعی خواهم کرد فیلم‌های من بیشتر اکشن باشد.

وی در پایان با اشاره به شناختش از فوتبال ایران مدعی شد که در راه آماده سازی تیم ملی از مشورت مربیان استقبال خواهد کرد: شناخت خوبی نسبت به لیگ ایران و حتی بیشتر از مربیان کروات دیگر دارم. اگر کسی بخواهد به من مشورت و نظری بدهم در این کلیشه که مربی خارجی هستم نخواهم بود و از تمامی آنها سود خواهم برد. آقای هاشمیان با تیم ملی قرارداد داشتند و از آقای کریم باقری هم خواستند به تیم ملی اضافه شوند و دستیاران خارجی دیگری هم دارم و البته احتمالا باز هم این افراد اضافه شوند. تونی که دستیارم است در زمان حضور در نفت آّبادان همکارم بوده و مربی دروازه‌بانان هم به تازگی از کویت جدا شده و به زودی به جمع ما اضافه خواهد شد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .