خانه » اخبار » اخبار ورزشی » اقلیت‌ها نه مربی فوتبال می‌شوند نه مدیر

اقلیت‌ها نه مربی فوتبال می‌شوند نه مدیر

رحیم استرلینگ ستاره سیاه‌پوست منچسترسیتی می‌گوید مقابله با نژادپرستی در دنیای فوتبال نباید بعد از پایان تظاهرات این روزها علیه نژادپرستی در کشورهای مختلف به فراموشی سپرده شود. او یکی از راهکارهای مقابله با نژادپرستی در فوتبال را حضور مربیان و مدیرانی از اقلیت‌های نژادی در بالاترین سطوح این ورزش می‌داند.

 

 

استرلینگ مدتها است که علیه نژادپرستی در فوتبال فعالیت می‌کند. او در گذشته از نژادپرستی به عنوان یک بیماری یاد کرده بود و آن را مهمترین مساله امروز جامعه انسانی دانسته بود. استرلینگ با اشاره به وضعیت مربیان تازه‌کاری مثل استیون جرارد فرانک لمپارد سول کمپ‌بل و اشلی‌کول می‌گوید به نظر می‌رسد در این حوزه هم نژادپرستی در کار است.

 

استرلینگ در این باره گفت: به مربیان جدید این روزها نگاه کنید. استیون جرارد فرانک لمپارد سول کمپ‌بل و اشلی کول. این همه همه بازیکنان بزرگی بوده‌اند و همه در تیم ملی انگلیس بازی کرده‌اند. همه آنها مدارک مربی‌گری یکسانی گرفته‌اند و صلاحیت مربی‌گری در باشگاه‌های بزرگ را دارند.

 

ستاره منچسترسیتی در ادامه صحبتهایش گفت: اما همینطور که می‌دانید به دو نفر از این جمع فرصتی که در اختیار دو نفر دیگر قرار گرفته داده نشده. این دو نفر هم از قضا سیاه‌پوست هستند. باید به مربیان سیاه‌پوست هم فرصتهای درست و برابر داده شود. باید به مردم فرصتی که استحقاقش را دارند داد. از حدود 500 بازیکن لیگ برتر یک سوم‌شان سیاه‌پوست هستند ولی ما در مدیریت تیمها و کادر فنی هیچ نماینده‌ای نداریم.

 

 

 

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .