خانه » اخبار » اخبار ورزشی » امیری: خرید بازیکن خارجی را ممنوع کنید!

امیری: خرید بازیکن خارجی را ممنوع کنید!

علی امیری مدیرعامل باشگاه نساجی در این ارتباط گفت:با توجه به اینکه ورزش و به خصوص فوتبال ایران طی سال‌های گذشته با مشکلات اقتصادی فراوانی رو به رو بوده و با عنایت به تعدد شکایات مربیان و بازیکنان خارجی در فیفا (که اغلب نیز با شکست حقوقی باشگاه های ایرانی همراه بوده) شاید بهتر باشد با یک تصمیم واحد از ورشکستگی کامل این رشته جذاب در چند سال آینده جلوگیری کنیم.

او افزود:پیشنهاد من این است که باشگاه‌ها در فصل نقل و انتقالات به جای قانون خرید 7 بازیکن بتوانند 10 بازیکن جذب کنند و در مقابل تا زمانی که شرایط اقتصادی در فوتبال به حالت سوددهی یا حداقل عادی نرسیده باشگاه های فوتبال از جذب بازیکن خارجی منع شوند. با این کار علاوه بر اینکه از نیروی انسانی داخل کشور استفاده می‌شود و می‌توان به استعدادهای فوتبال کشور بها داد ارز زیادی نیز از کشور خارج نشده و این همه مشکل هم برای پرداخت مطالبات خارجی‌ها برای باشگاه‌ها (به خصوص در این ایام تحریم‌های ظالمانه)  درست نمی‌شود.

امیری همچنان گفت: می‌پذیریم که حضور بازیکنان خارجی با کیفیت سطح فنی بازیهای لیگ را بالا می‌برد اما وقتی باشگاه‌ها و خود فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات آنها وارد پرونده‌های حقوقی دراز مدت می‌شوند پیشنهاد جذب بازیکنان داخلی بیشتر و رهایی از مشکلات پرداخت دستمزد خارجی ها می‌تواند راهکاری مناسب برای باشگاه ها و مدیران باشد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .