خانه » اخبار » اخبار ورزشی » برزیل؛ صادرکننده اول فوتبالیست در دنیا

برزیل؛ صادرکننده اول فوتبالیست در دنیا

“” دیده‌بان فوتبال CIES در جدیدترین گزارش آماری خود اعلام کرد که در رده‌بندی کشورها از نظر تعداد فوتبالیست‌هایی که از آنها صادر شده و در کشورهای دیگر به فوتبال بازی کردن مشغول شده‌اند برزیل صدرنشین بوده و فرانسه در رتبه دوم قرار دارد.

 

 

این بررسی آماری تعداد بازیکنانی که در سال جاری میلادی از کشورشان خارج شده و در کشورهای دیگر به صورت حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کنند را بررسی کرده. در این بررسی آماری برزیل با 1600 فوتبالیست صادراتی در صدر قرار دارد. جالب اینجا است که از این تعداد بازیکن 74.6 درصد آنها در باشگاه‌های حاضر در لیگهای دسته اول بازی می‌کنند.

 

فرانسه با 1027 بازیکن در رتبه دوم فهرست قرار دارد. از این تعداد 74 درصد در لیگهای دسته اول بازی می‌کنند. آرژانتین با 972 بازیکن در رتبه سوم و انگلیس با 565 بازیکن در رتبه چهارم جدول ایستاده‌اند. اسپانیا با 559 بازیکن در رتبه پنجم فهرست قرار دارد ولی نکته جالب اینجا است که از نظر درصد فوتبالیستهای شاغل در لیگهای دسته اول اسپانیا با 78.5 درصد رتبه اول را دارد.

 

 

بر اساس این مطالعه از 141 لیگ مورد بررسی قرار گرفته در 93 کشور رویهم‌رفته 186 باشگاه دست‌کم از یک بازیکن خارجی در ترکیب‌شان استفاده می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش پرتغال مقصد اصلی فوتبالیست‌های صادراتی برزیلی شیلی مقصد اصلی فوتبالیست‌های آرژانتینی و انگلیس مقصد اصلی فوتبالیست‌های صادراتی اسپانیایی است.

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .