خانه » اخبار » اخبار ورزشی » بزرگترین تحقیر بارسا در ال‌کلاسیکو؛ ۷۷ سال بعد(عکس)

بزرگترین تحقیر بارسا در ال‌کلاسیکو؛ ۷۷ سال بعد(عکس)

به نقل از مارکا 13 ژوئن 1943 یعنی77 سال پیش در چنین روزی عجیب ترین نتیجه تاریخ ال کلاسیکو ها رقم خورد. در دیداری که رئال مادرید موفق شد بارسا را با یازده گل در هم بکوبد.  این بازی از دور برگشت نیمه نهایی جام ژنرالیسم و در حالی برگزار شد که بارسا در لس کورتس بازی رفت را با سه گل به سود خود خاتمه داده بود.

داوری بازی رفت پر حرف و حدیث بود و مادریدی ها معتقد بودند به شکلی غیرمنصفانه قربانی داوری شده اند.

 

 

 

 

در بازی برگشت رئال مادرید با حمایت هوادارن خود بسیار زود به گل رسید. پرودن در دقیقه 5 با ضربه سر دروازه بارسلونا را گشود و این آغاز جشنواره گل مادریدی ها بود. در طول 45 دقیقه نیمه اول رئال مادرید مالک مطلق توپ و میدان بود و 8 بار دروازه حریف خود را باز کرد. اکثر هواداران قبل از بازی انتظار پیروزی رئال مادرید را داشتند اما هیچ کس انتظار چنین نتیجه ای را آن هم در پایان فقط یک نیمه نداشت.

گرچه رئال مادرید در نیمه دوم مانند نیمه اول به گل های پرتعداد دست نیافت ولی باز هم سوار بر بازی بود و 3 گل دیگر به ثمر رساند. آخرین گل این دیدار در دقیقه 89 توسط مارتین برای بارسلونا رقم خورد.

 

 

 

 

پس از پایان بازی نوبت به بازیکنان بارسا و رسانه های کاتالونیا رسید تا به داوری بازی و جو حاکم بر مسابقه اعتراض کرده و شکست سنگین را نتیجه تهدید های پلیس و مسائل حاشیه ای دیگر مرتبط کنند. هنوز هم در کاتالونیا بر این اعتقادند که بارسا در شرایطی بسیار سنگین و بد در واقع محکوم به شکست بود و بازی در شرایطی غیرعادی برگزار شد.

 

 

 

 

روسای هر دو باشگاه پس از آن بازی استعفا کردند. مارکس دلا مسا از ریاست بارسا کنار رفت و سانتوس پرالبا نیز از سمت خود در رئال استعفا کرد. پس از اسعفای او بود که سانتیاگو برنابئو به عنوان رئیس رئال برگزیده شد و پرافتخارترین دوران تاریخ باشگاه را رقم زد. برنابئو تا زمان مرگش یعنی سال 1978 رئیس رئال بود. در واقع برتری 11-1 رئال بر بارسا یک حُسن دیگر هم برای این باشگاه داشت و آن هم به ریاست رسیدن سانتیاگو برنابئو بود.

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .