خانه » اخبار » اخبار ورزشی » تبعات تصمیم فیفا؛ بازی یک بازیکن در سه باشگاه

تبعات تصمیم فیفا؛ بازی یک بازیکن در سه باشگاه

فیفا روز پنج‌شنبه اعلام کرد با هدف کاهش آثار منفی ناشی از اپیدمی کووید19 بر فوتبال قوانین مربوط به نقل و انتقالات فصل آینده را به طور موقت تغییر داده و فصل نقل و انتقالات پیش از پایان فصل جاری شروع خواهد شد. به این ترتیب روی کاغذ این احتمال وجود دارد که بازیکنان در طول فصل آینده به جای دو باشگاه بتوانند در سه باشگاه بازی کنند.

 

 

فیفا اعلام کرده این تصمیمش با هدف برطرف کردن نگرانی‌ها بابت بازیکنان بدون باشگاه است. در بیانیه فیفا آمده که فدراسیونهای عضو می‌توانند پنجره نقل و انتقالات فصل 2020-2021 را پیش از پایان فصل جاری آغاز کنند. هدف فیفا این است که با ادامه پیدا کردن فصل جاری تا ماه‌های ژوئن و ژوئیه باشگاه‌ها بتوانند فصل را با ترکیب فعلی‌شان به پایان برسانند.

 

این قوانین جدید به باشگاه‌ها امکان می‌دهد با بازیکنان‌شان که قراردادشان روز 30 ژوئن تمام می‌شود قراردادهای تمدید موقت امضا کنند و تا پایان فصل جاری آنها را در تیم‌شان داشته باشند.

 

 

در لیگ برتر انگلیس بیش از 60 بازیکن با چنین شرایطی مواجهند که آدام لالانا ستاره لیورپول از معروف‌ترین آنها است. او همین اواخر با امضای یک قرارداد تمدید موقت در لیورپول ماندگار شد.

 

 
.
برچسب ها : ,
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .