خانه » اخبار » اخبار ورزشی » در انتظار روزهای خوب تیم ملی(عکس)

در انتظار روزهای خوب تیم ملی(عکس)

در حالی که تیم های مختلف ملی در قاره آسیا آرام آرام برنامه های اردویی شان بعد از تعطیلی طولانی به خاطر شیوع کرونا تنظیم می کنند به نظر می رسد تیم ملی ایران نیز دوباره بزودی تشکیل شود. تیمی که در شش ماه حضور مارک ویلموتس روزهای پرچالشی را سپری کرد. دو باخت برابر بحرین و عراق حسابی شرایط تیم ملی را در جدول رده بندی سخت کرد اما این تیم با وجود مهره ها و شرایطی که دارد می تواند از همین موقعیت جدولی تبدیل به تیم اول صعود کننده به مرحله بعد شود و اگر این اتفاق بیفتد هیچکس بیشتر از دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی خوشحال نخواهد شد. کسی که با وجود انتقادات گاها تندی که نسبت به او شد به دنبال اثبات توانایی هایش در ابعاد جهانی است.

 

مرد کروات اما شانس بزرگش در اختیار داشتن مجموعه ای از بهترین بازیکنان فوتبال آسیا است. شاید در رده باشگاه بازیکنان خارجی شرایط را به نفع رقبا رقم زده اند در رده ملی شاید فقط ژاپن و استرالیا بتوانند از نظر داشتن بازیکن طراز اول با تیم ملی ایران رقابت کنند. از ترکیب اصلی تیم ملی که در جام جهانی و جام ملت ها آبدیده شده و نمایش خوبی داشته که بگذریم یک تیم قدرتمند دیگر هم وجود دارد. تیمی که از بازیکنانی چون مهدی ترابی علی قلی زاده پیام نیازمند کاوه رضایی الهیار صیادمنش سیدحسین حسینی صادق محرمی امیرعابدزاده و ….در کنار بازیکنانی مثل بیرانوند انصاری فرد امیدابراهیمی سعید عزت اللهی حاج صفی آزمون و طارمی می تواند در چهار بازی آینده مرحله گروهی برابر رقیبانی چون عراق بحرین هنگ کنگ و کامبوج حتی تمامی 12 امتیاز را بگیرد.

بزرگتر از حتی صعود به جام جهانی اما آن ارتباط احساسی عمیق و حتی شاید عاشقانه ای است که بین هواداران و تیم ملی وجود دارد و چالش ویلموتس و همچنین شیوع ویروس کرونا باعث شده تا این ارتباط برای مدتی طولانی قطع شود. حالا که کنفدراسیون فوتبال آسیا وفیفا قصد ادامه مسابقات را دارند تیم ملی هم باید به زودی برنامه هایش را برای آماده سازی اجرا کند و این اتفاقی است که می تواند اشتیاق و هیجان را به فوتبال ایران بازگرداند. تیم ملی ایران 4 بازی حساس و دشوار را در مرحله مقدماتی جام جهانی در پیش رو دارد اما عبور از این مرحله برای تیمی که در این سال ها بازی های بین المللی مهمی را بازی کرده شدنی است.

 

 
.
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .