خانه » اخبار » اخبار ورزشی » دهقانی: علی کریمی و نویدکیا در ایران الگویم هستند

دهقانی: علی کریمی و نویدکیا در ایران الگویم هستند

رضا دهقانی هافبک تکنیکی نساجی مازندران با اشاره به اهدافش در فوتبال درباره شرایط اخیر و تعطیلی لیگ نیز به صحبت پرداخت. او درباره حضور در تیم امید ایران می‌گوید: قبل از آن‌هم زمان آقای کرانچار یکی دو باری دعوت شده بودم اما خیلی در آن مقطع به من توجهی نشد که البته به ایشان به‌عنوان مربی حق می‌دهم. حالا زیاد بازی نکردن من در لیگ عامل اصلی بود یا سلیقه مربی نمی‌دانم ولی به آن تصمیم هم احترام می‌گذارم. به نظرم به المپیک صعود کنیم اما … نشد دیگر! حمیدخان استیلی خیلی برای آن تیم زحمت کشید و همیشه با ما رفتار برادرانه‌ای داشت. هنوز هم با هم در ارتباطیم و سراغ یکدیگر را می‌گیریم.

 

وی درباره انتخاب نساجی نیز می‌گوید: آقای مهاجری از زمانی که در ماشین‌سازی مربیگری می‌کرد شناخت لازم را داشت و من را می‌خواست. تابستان هم وقتی ایشان دوباره من را خواست با امیرخان قلعه‌نویی صحبت کردم. امیرخان هم خیلی بزرگوارانه با من صحبت کرد و حتی گفت در سه جام باید بجنگیم بمان و به تو بازی هم می‌رسد اما از ایشان خواهش کردم اجازه بدهد جایی بروم که فوتبالم بیشتر به چشم بیاید و امیرخان اجازه داد و واقعاً خوشحالم انتخاب بسیارخوبی داشتم و به نساجی آمدم. جا دارد از هر دو مربی عزیز تشکر کنم.

 

دهقانی درباره عملکرد این فصل نساجی می‌گوید: فصل را خیلی خوب شروع کرد و چند بازی ابتدایی هم عالی بودیم. به‌نظرم عامل اول بدشانسی ما دربازی‌ها بود که توپ‌های نساجی گل نمی‌شد و ضربات حریفان با خوش‌شانسی تبدیل به گل می‌شد. یک مقدار هم مشکلات مدیریتی تمرکز بچه‌ها را به‌هم ریخته بود تا اینکه بالاخره این مشکل با درایت آقای حدادیان و حضور آقای علی امیری حل شد. مهندس حدادیان مالکیت تیم را به عهده گرفت که جا دارد همین‌جا از ایشان تشکر کنم. آقای حدادیان و آقای امیری واقعاً به بازیکنان و جوان‌ترهای تیم ازجمله خود من توجه خاصی داشته و دارند. به نظرم فوتبال مازندران باید به‌خاطر داشتن چنین افراد و مدیرانی به خود ببالد.

 

وی با اشاره به حضور فکری بعد از مهاجری روی نیمکت نساجی گفت: آقای محمود فکری نیازی به تعریف من ندارد. ایشان مربی کارنامه‌دار و بادانشی است که کادر فنی قوی و شناخته‌شده‌ای هم دارد. آقای فکری در دوران بازی هم بزرگ و کاپیتان استقلال بوده است. روز اولی که با هم دیدار داشتیم حرفی به من زد که هنوز درگوشم زنگ می‌زند!گفت که پتانسیل بازی در اروپا را داری و می‌توانی لژیونر شوی. این حرف ایشان خیلی به من روحیه و انگیزه داد تا در تمرین و مسابقات نساجی بهتر و جدی‌تر کار کنم.

 

هافبک نساجی با اشاره به اهدافش می‌گوید: بعد از اتمام بازی‌های تیم امید پیشنهاداتی از پرتغال و بلژیک داشتم اما من در حال حاضر فقط و فقط به نساجی و موفقیت این تیم دوست‌داشتنی فکر می‌کنم. ضمن آنکه بازیکن قرضی هستم و با سپاهان قرارداد دارم. خواستن توانستن است و آرزوی بزرگ من این است که مسافر جام جهانی قطر شوم. المپیک توکیو که متاسفانه نشد اما امیدوارم با ارائه بازی‌های خوب به تیم ملی بزرگسالان دعوت شده و به امید خدا مسافر جام جهانی قطر شوم.

 

دهقانی درباره حضور در نساجی و هواداران پرشور این تیم می‌گوید: نه سخت است و نه آسان بلکه هیجان‌انگیز است! بازی در ورزشگاه شهید وطنی یک حس خاص و شورانگیزی دارد. نساجی واقعاً هواداران فوتبال‌فهم و بافرهنگی دارد. واقعاً افتخار می‌کنم و لذت می‌برم برای تیمی بازی می‌کنم که چنین طرفداران با معرفتی دارد.وقتی برای نساجی آن هم در وطنی بازی می‌کنی یک انرژی خاصی از روی سکوها به تو منتقل می‌شود که وصف‌نشدنی است. حسی که فقط کسانی درک می‌کنند که با پیراهن نساجی در ورزشگاه وطنی قائمشهر بازی کرده باشند.

 

وی درباره الگوی فوتبالی خود نیز گفته: در ایران به فوتبال محرم نویدکیا و علی کریمی خیلی علاقه دارم و در خارج از کشور هم فوتبال نیمار و امباپه را می‌پسندم.

 

با توجه به تعطیلی فوتبال و ویروس کرونا او درباره تمرینات آماده سازی نیز اینطور توضیح می‌دهد: واقعاً دوران بسیار سختی را می‌گذرانیم و این ویروس زندگی همه را بهم ریخته است. خود من هم تمرینات مربیان و کادرفنی نساجی را از راه دور و به‌صورت آنلاین دنبال کرده و اگر فرصتی پیش بیاید در زمان خلوت یک پارکی نزدیک منزل پیدا کرده و می‌دوم تا از لحاظ جسمانی خیلی افت نکنم.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .