خانه » اخبار » اخبار ورزشی » رئیس فدراسیون ایتالیا: تعطیلی فصل را امضا نمی‌کنم

رئیس فدراسیون ایتالیا: تعطیلی فصل را امضا نمی‌کنم

گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا می‌گوید لغو فصل جاری رقابتهای لیگ سری آ در این کشور به معنای مرگ فوتبال ایتالیا خواهد بود و او تا زمانی که ریاست فدراسیون این کشور را به عهده داشته باشد اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

 

فصل 2019-2020 از ماه مارس به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده اما چند روز پیش نخست‌وزیر ایتالیا اعلام کرد که تیمهای ورزشی حرفه‌ای می‌توانند از تاریخ 28 اردیبهشت تمرینهای خود را از سر بگیرند. اما تصمیم فرانسه مبنی بر لغو لیگهای دسته یک و دوی این کشور نگرانی‌هایی بوجود آورده و شروع یا عدم شروع دوباره لیگ سری آ هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

 

 

گراوینا اما می‌گوید در هر شرایطی اجازه تعطیلی سری آ را نخواهد داد. رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در این باره گفت: تا زمانی که من رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا هستم هرگز حکم توقف این فصل را امضا نخواهم کرد چون این به معنای مرگ فوتبال ایتالیا خواهد بود.

 

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در ادامه گفت: من باید از منافع همه محافظت کنم. پس تکرار می‌کنم که حکم تعطیلی کامل سری آ را امضا نخواهم کرد مگر آنکه شرایط واضحی مربوط به سلامت همگانی وجود داشته باشد و من را قانع کنند که سلامت عمومی مردم با خطر جدی مواجه خواهد بود. در صورت تعطیلی کامل لیگ سیستم ما 700 تا 800 میلیون یورو ضرر می‌کند ولی اگر بازی‌ها را بدون تماشاچی برگزار کنیم این ضرر 300 میلیون یورو خواهد شد. اگر رقابتها با حضور تماشاچی شروع شود ضرر ما 100 تا 150 یورو خواهد بود هر چند این گزینه عملا امکان‌پذیر نیست. ما در مقابل شرکای بین‌المللی‌مان مثل یوفا و فیفا تعهدات و قراردادهای محکمی داریم که باید به آنها پایبند باشیم.

 

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .