خانه » اخبار » اخبار ورزشی » ساخت دو استادیوم رویایی جدید در چین (عکس)

ساخت دو استادیوم رویایی جدید در چین (عکس)

“” هفته گذشته باشگاه گوانژو اورگراند از طراحی استادیوم جدید خود با شکل گل لوتوس رونمایی کرد که از آن به عنوان یکی از بهترین استادیوم های جهان نیز نام برده می‌شد. اما حالا در اتفاقی عجیب مسئولان گوانژو اورگراند از طرفداران خود خواسته‌اند تا از بین شش طرح موجود دو تا را انتخاب کنند تا احتمالا برای ساخت ورزشگاه های جدید استفاده شود!

 

این استادیوم ها طراحی هایی مختلفی دارند که در فوتبال آسیا بی‌نظیر هستند. طبق آن چه که تیتان اسپورت گزارش داده شرکت هایی ازفرانکفورت آلمان منچستر انگلیس کالیفرنیای آمریکا و… طراحی هیا خود را ارسال کرده‌اند و در روزهای آینده دو طرح منتخب برگزیده خواهند شد.

 

1. اسطوره گل ها (AFL از منچستر): این طرح را یک شرکت قدیمی انگلیسی طراحی کرده که شباهت جالبی به گل هایی دارد که از زمین آغاز شده و در سقف استادیوم به هم می‌رسند. تقریبا تمام سکوها در این استادیوم تحت پوشش سقف هستند و همچنین باتوجه به ورودی های متعدد مشکلی برای طرفداران وجود ندارد. سکوهای این استادیوم در 4 طبقه طراحی شده اند. فیل آزبرن آرشیتکت معروف طرح نهایی این ورزشگاه را به چینی ها ارائه کرده است.

 

 

2. نور در اورگراند (HPP از فرانفکفورت): شرکت 61 ساله آلمانی طرح جالبی را ارائه کرده که به ورزشگاه های این کشور شباهت جالبی دارد. استادیومی که با طراحی یک پارچه که البته در شب نمای بسیار جذابی دارد و شاید طرفداران به یاد ورزشگاه برلین یا آلیانز آرنا بیاندازد. جنز کامپ طراح اصلی اعلام کرده که این ورزشگاه می‌تواند تا 100 هزار صندلی داشته باشد.

 

 

3. شعله آتش (جنسلر از کالیفرنیا): همان طراحانی که ورزشگاه لوتوس را طراحی کردند حالا این طرح آتشین را به مسئولان اورگراند داده اند. طرحی که که البته آتش سفید و نقره ای رنگ رابه نمایش گذاشته و با فرهنگ چینی هم رابطه جالبی دارد. سکوهای این استادیوم یه طبقه خواهند بود.

 

 

4. الماس جذاب (استفان شوتز از دویسبورگ): طرح الماس گونه استادیوم را یک آرشیتکت آلمانی به صورت مستقل طراحی و ارائه کرده است. او که طراح ساختمان تئاتر تیانجین هم محسوب می‌شود باتوجه به سابقه فعالیت در چین شانس بالایی برای پیروزی در این مسابقه دارد چرا که در کشور چین شناخته شده است. استادیوم مدنظر او با الماس های ریز جزئیاتی شگرف و البته زیبا را در دل خود دارند.

 

 

5. قلعه متحد (دنیل فرناندز از اسپانیا): این طرح که بازهم به دست یک آرشیتکت مستقل طراحی شده به شکل یک قلعه یا سنگر درآمده که رنگ آن در زمان های مختلف قابل تغییر است. همچنین ورزشگاه مدنظر دنیل فرناندز می‌تواند سکوهای بیشتری را نسبت به بقیه داشته باشد. از این طرح جزئیات دیگری منتشر نشده است.

 

 

6. شاهرگ اورگراند (HPP از فرانکفورت): شرکت آلمانی یک طرح دیگر هم دارد که به شریان های قلبی انسان شبیه است. این استادیوم نیز به ورزشگاه های آلمانی شباهت جالبی دارد و البته جزئیات آن نسبت به طرح قبلی بیشتر شده است.

 

 

در نهایت باید دید که هواداران فوتبال چین کدام طرح ها را انتخاب می‌کنند و این استایوم ها چه زمانی مهیای انجام بازی خواهند شد.

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .