خانه » اخبار » اخبار ورزشی » سهرابی: کسر قرارداد فوتبالیست‌ها به مشکل می‌خورد

سهرابی: کسر قرارداد فوتبالیست‌ها به مشکل می‌خورد

“” میرمعصوم سهرابی پس از جلسه نمایندگان باشگاه های لیگ برتری با مدیران فدراسیون فوتبال عنوان کرد: در این جلسه درباره رأی‌هایی که از سوی فیفا صادر شده بود صحبت کردیم. همچنین آسیب‌شناسی صورت گرفت درباره پرونده‌هایی که باشگاه‌های ایرانی در فیفا دارند و اینکه چرا در اکثر پرونده‌ها باشگاه‌های ایرانی شکست می‌خورند‌. همچنین در مورد بحث صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها نیز گفته شد اگر باشگاه‌ها معوقات خود را پرداخت نکنند در این زمینه نیز به مشکل خواهد خورد.

وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید فدراسیون فوتبال نیز امسال به خاطر صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها جریمه شد به همین دلیل از این به بعد در این مورد کمی سخت‌گیرانه‌تر برخورد خواهد شد. در مورد مبالغ قرارداد بازیکنان و مطالبات آنها نیز مقرر شد از این به بعد باشگاه‌ها دقت بیشتری کنند. به طور کلی به نظرم جلسه خوبی بود و انشاالله از این به بعد شاهد رءی صادره علیه باشگاه‌های کشورمان نباشیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور همچنین گفت: پیشنهاد ما این بود که آسیب‌شناسی شود که چرا اکثر رأی‌ها بر علیه باشگاه‌های ایرانی صادر می‌شود. سپس هم باید چارچوبی تهیه شود و در اختیار باشگاه‌ها قرار گیرد تا باشگاه‌ها در چارچوب آن با بازیکنان قرارداد ببندند.

سهرابی درباره تمدید قرارداد ساکت الهامی سرمربی تراکتور بیان کرد: با توجه به نتایج خوبی که تراکتور با الهامی کسب کرده بود و روند رو به رشد تیم‌مان هیئت مدیره رضایت کاملی از عملکرد الهامی داشت و به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا قرارداد او تمدید شود. امیدواریم با حمایت هواداران و بازیکنان خوبی که داریم در ادامه لیگ نتایج مدنظر کسب شود.

وی درباره تعطیلی مسابقات لیگ برتر نیز توضیح داد: درست است جام مهم است و ما هم در دو جام مدعی هستیم ولی برای ما جان انسان‌ها مهمتر است. هر تصمیمی ستاد ملی مبارزه با کرونا بگیرد حتما به نفع مردم است و ما هم تابع آن هستیم.

سهرابی در خصوص بحث کسر قرارداد بازیکنان نیز خاطرنشان کرد: شیوه نامه‌ای در این خصوص از سوی فیفا ارائه شده است اما فکر می‌کنم این شیوه‌نامه در فوتبال ما کمی به مشکل بخورد. همانطور که می‌دانید قرار داد لیگ‌های معتبر دنیا بر اساس حقوق ماهیانه بسته می شود اما قرارداد بازیکنان ما فصلی است به همین خاطر شیوه نامه فیفا باید بررسی و بومی سازی شود. بعد از آن هم هر تصمیمی فدراسیون ما بگیرد تا به آن هستند.

وی باشگاه تراکتور در خصوص قرارداد بازیکنان این تیم برای فصل بعد نیز عنوان کرد: اکثر بازیکنان ما با باشگاه قرارداد دارد.

مدیرعامل تراکتور درباره جفرسون یوری و شایعه فسخ قرارداد او تاکید کرد: ما قرار داد هیچ بازیکنی را فسخ نکرده ایم. این بازیکن به دلیل اتفاقات پیش آمده از ما مرخصی می خواست که ما هم با توجه به تعطیلی لیگ با آن موافقت کردیم. قرار است با شروع تمرینات هم به ایران برگردد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .