خانه » اخبار » اخبار ورزشی » سکوی مجازی؛ راه‌حل بکر برای مشکل بازی‌های بی‌تماشاچی

سکوی مجازی؛ راه‌حل بکر برای مشکل بازی‌های بی‌تماشاچی

هواداران دانمارکی از زمان شروع مجدد سوپرلیگ فوتبال این کشور می‌توانند از طریق اپلیکیشن برگزاری کنفرانس ویدیویی آنلاین زوم به نوعی در استادیومها حضور مجازی داشته باشند و تیمهای خود را تشویق کنند.

 

درحالیکه مسابقات پشت درهای بسته برگزار می‌شود هزاران هوادار دانمارکی در این پروژه ثبت‌نام کرده‌اند تا در زمان برگزاری دیدار آرهوس و راندرز که اولین بازی شروع مجدد این لیگ بود تصاویرشان روی صفحه نمایش‌های بزرگی که در کنار زمین قرار گرفته نمایش داده شده و صدایشان در استادیوم پخش شود.

 

 

این پروژه دانمارکی که سکوی مجازی نامگذاری شده واکنش‌های زنده هواداران به بازی را نمایش می‌دهد. در جریان دیدار آرهوس و راندرز که با تساوی 1-1 به پایان رسید هم تصویر صورت هواداران در صفحه‌های نمایش پخش شد و هم صدای آنها توسط بلندگوها در استادیوم طنین‌انداز شد.

 

عدم حضور تماشاچی‌ها در مسابقات ورزشی باعث شده در گوشه و کنار دنیا ابتکارات زیادی برای غلبه بر این مشکل اندیشیده شود. در بوندس‌لیگا باشگاه مونشن گلادباخ بخش بزرگی از استادیوم خانگی خود را با مجسمه‌هایی کارتونی از هوادارانش پر کرده بود. هر هوادار برای کشیده شدن چهره‌اش بر این ماکت‌های مقوایی 19 یورو پرداخت کرده و درآمد ناشی از این ابتکار صرف امور خیریه می‌شود.

 

 

صدرنشین لیگ دانمارک اف‌سی میت‌یالند که قرار است اولین بازی‌اش را فردا شنبه انجام دهد هم ترتیبی داده تا هوادارانش بتوانند با اتوموبیل‌های خود به پارکینگ بزرگ روبازی که در کنار استادیوم خانگی این تیم قرار دارد آمده و به صورت سینمای ماشین‌رو شاهد بازی تیمشان باشند. این پارکینگ ظرفیت حضور 2هزار اتوموبیل را دارد.

 

 

 

.
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .