خانه » اخبار » اخبار ورزشی » سیو بیرانوند روی اینستاگرام AFC

سیو بیرانوند روی اینستاگرام AFC

  یک سال و شش ماه و شش روز از بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان می گذرد. مسابقه ای که در خاطر بسیاری از علاقمندان به فوتبال ماند و تابلوی این خاطره بی تردید لحظه ای است که ژاوی در برابر دروازه پرسپولیس بهت زده ایستاده و بیرانوند را تماشا می کند که روی هوا پریده و با مشت توپ را زده است. 

 

 

 

ورزشگاه آزادی مملو از تماشاگر است پرسپولیس در سخت ترین شرایط و با پنجره بسته و محرومیت و جدایی مهمترین ستاره هایش توانسته بازی رفت را در دوحه از السد ببرد و حالا با یک مساوی هم به فینال می رسد. آرزوی بزرگی که سرخ ها همیشه به دنبالش بودند. همان دقایق اول بغداد بونجاح برای السد گل زد تا این ذهنیت پیش بیاید که پرسپولیس نمی تواند صعود کند اما برانکو  که شدت استرس و هیجان کنار خط ایستاده بود و هرچند ثانیه دهانش را با یک دستمال پارچه ای پاک می کرد. در نیمه دوم سیامک نعمتی گل زد و بازی مساوی شد. شرایط تغییر کرد جو ورزشگاه کاملا به سود پرسپولیس بود و این تیم با تمام توان برای رفتن به فینال از مساوی اش دفاع می کرد. در دقیقه 86 و در میان صدای بوق کر کننده تماشاگران روی سکو توپ در سمت راست خط دفاعی پرسپولیس به جانگ وو یونگ رسید ژاویه از وسط قوس هجده قدم بی سرو صدا وارد حفره بین دو دفاع میانی پرسپولیس که بشدت درگیر بونجاح بودند شد احمدنوراللهی که با ژاوی تا هجده قدم آمده بود خسته از دوندگی زیاد نتوانست به ستاره سابق بارسلونا برسد و سانتر بازیکن کره ای روی شش قدم درست مقابل پیشانی ژاوی قرار گرفت و کاپیتان السد یک ضربه سر سریع محکم و دقیق زد: موج بعدی حمله از سوی بازیکنان السد سانتر بلند …..جونم بیرانوند چی گرفت….چطوری ژاوی حالا بعد از چطوری کریس چه توپی رو درآورد از زیر طاق دروازه نفس همه تو سینه حبس که چه عرضش کنم بالا نمیاد…

 

 

 

درست در لحظه ای که نفس همه تماشاگران در سینه حبس شده بود بیرانوند که از دروازه خارج شده بود با یک پرش سریع توپ  را که در حال رد شدن از کنار صورتش و رفتن به دروازه بود به بیرون فرستاد.  با وجود گزارش جذاب عادل فردوسی پور در این بازی اما این لحظه خاص به دلیل آنچه در پشت آن وجود داشت ماندگار شد؛ پرسپولیسِ خسته ای که با تعداد کمی بازیکن در سه جبهه مختلف می جنگید پنجره نقل و انتقالاتی اش بسته بود و جالب تر اینکه باید با حریفانی بازی می کرد که بازیکنان بزرگی چون ژاوی را در اختیار داشتند. همچنین گرفتن پنالتی کریس رونالدو در جام جهانی یک مکمل نیاز داشت تا جایگاه بیرانوند را از یک اتفاق ویژه به یک دروازه بان ممتاز تغییر بدهد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .