خانه » اخبار » اخبار ورزشی » شیری: قهرمانی‌های خودشان را زیر سوال نبرند

شیری: قهرمانی‌های خودشان را زیر سوال نبرند

سرانجام بعد از کش و قوس‌های فروان لیگ با اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا با مجوز شروع تمرینات آغاز خواهد شد. موضوعی که بازهم واکنش هایی به همراه داشت اما برای پرسپولیسی‌ها که به دنبال کسب چهارمین قهرمانی هستند یک خبر خوش به حساب می‌آمد. خبری که آنها به دنبال اعلام آن بودند تا با برگزاری مابقی مسابقات در زمین و بدون هیچ حرف و حدیثی چهارمین قهرمانی پیاپی خودشان را جشن بگیرند. مهدی شیری که بعد از اعلام زمان شروع تمرینات و بعد لیگ برتر خودش را همچون یک زندانی رها شده از زندان می‌داند در گفت و گو با روزنامه گل به صحبت‌های سیدحسین حسینی که بعد از تست کرونا حسابی شاکی و عصبانی بود واکنش نشان داد.

 

بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان لیگ برگزار خواهد شد و اجازه شروع تمرینات را ستاد ملی مقابله با کرونا صادر کرد.

 

باور کنید این بهترین خبری بود که در این مدت شنیدیم. واقعا دوران دیوانه کننده‌ای بود آنهم وقتی می‌دیدیم مشاغل مختلف فعالیت خودشان را شروع کردند اما ما فوتبالیست‌ها که کارمان فوتبال است همچنان بلاتکلیف هستیم. بدون شک همه از این اتفاق خوشحال هستند و امیدواریم با ریشه کن شدن این بیماری هواداران هم بتوانند کنار ما باشند و بازهم روزهای خوب مان ادامه پیدا کند. باور کنید  بعد شروع بوندس لیگا و دیدن یک بازی زنده از تلویزین وقتی خبر شروع لیگ و آغاز تمرینات داده شد حس یک زندانی را داشتم که خبر آزادی اش را داده‌اند و به زودی قرار است به خانه برگردد. برای استارت دوباره بازی‌ها لحظه شماری می‌کنیم.

 

تست کرونا دادی؟

 

بله و واقعا وحشتناک است. تنها امیدوارم هیچکس به این بیماری مبتلا نشود و همه در سلامت باشیم و از این شرایط به سلامتی عبور کنیم.

 

مگر تست چطور بود؟

 

برای اینکه به ما اجازه شروع تمرینات داده شود از همه بازیکنان تست گرفتند تا ظرف دو روز جواب آن بیاید و جواز حضورمان در تمرینات داده شود. به هرحال این ویروس غیرمعمول که درمانی برای آن نیست آزمایش‌های غیرطبیعی دارد. باور کنید وقتی از گلو و بینی من تست گرفتند زخم شد و همانجا ازخدا خواستم که هیچکس این بیماری را نگیرد چون واقعا آزمایش‌های آن وحشتناک است.

 

اما لیگ در حالی قرار است شروع شود که همچنان یکسری مخالف وجود دارد و انها معتقدند جان انسان‌ها با اهمیت تر است؟

 

من قبلا هم گفتم همه ما مثل دیگر مردم کشورمان هستیم و قطعا و بدون شک برای ما هم مهمترین مساله سلامت همه هموطنان عزیزمان است. با این حال چیزی که این مدت برای ما ناراحت کننده بود سوء استفاده برخی از این مساله بود که با مطرح کردن این صحبت‌ها دنبال بهره وری بودند تا خواسته شان محقق شود.

 

چه خواسته ای؟

 

این که به بهترین شکل از این اهرم استفاده و بتوانند ضعف خودشان را در رسیدن به آن چیزی که قول دادند و عملی نشد پوشش دهند. مگر شما ندیدید وقتی بحث معرفی قهرمان لیگ اعلام شد چه سروصدایی به پا کردند؟ همانجا همه پرسپولیس به جای اینکه فشار بیاورد که لیگ با قهرمانی این تیم تمام شود از همان ابتدا مقابل قانون تمکین کرد. به همین خاطر هم بود که برای جلوگیری از هرگونه حرف و حدیث و در حالی که حقش این بود که در صورت پایان لیگ قهرمانی را بگیرد اصرار به برگزاری مسابقات کرد تا در زمین حقش را بگیرد.

 

اما این اصرار به شروع به معنای تمام شدن کار پرسپولیس برای چهارمین قهرمانی نیست؟

 

دقیقا همین طور است و چه بسا در این 9 هفته اتفاقاتی بیفتد که ما خدای ناکرده قهرمانی چهارم را از دست بدهیم. با این همه آقایانی که برای تعطیلی لیگ از جان دیگران مایه می‌گذاشتند و بعد خودشان تمرین و عکس یادگاری می‌گرفتند به جای اینکه از این مساله برای رساندن خودشان به پرسپولیس استفاده کنند مدام خواستار تعطیلی لیگ شدند.

 

خب این به این معنا نیست که تیم‌های تعقیب کننده شما از قهرمانی پرسپولیس مطمئن هستند؟

 

ما با 10 امتیاز اختلاف هنوز کار را تمام شده نمی‌دانیم و خودمان نگران هستیم که در این 9 هفته اتفاقاتی بیفتد که نتوانیم به خواسته خودمان برسیم. حالا اینکه شما می‌گوید برخی اینقدر مطمئن هستند بحث دیگری است و شاید همین مسائل باعث شد که مدام فشار بیاورند لیگ برگزار نشود.

 

به نظرت این مدتی که برای آماده شدن تیم‌ها در نظر گرفته اند فرصت مناسبی است چون یکی از مباحث درباره این زمان به خاطر مصدومیت احتمالی بازیکنان است.

 

کار سخت است اما قطعا مساله مهم این است که برای شروع لیگ همه تیم‌ها در یک سطح قرار داشته و شرایط برای تمام باشگاه‌ها و بازیکنان یکسان است. خطر مصدومیت هم وجود دارد اما خود فیفا هم برای حل این مساله تدابیری اندیشیده که یکی از آنها افزایش تعداد تعویض هاست. بالاخره شرایط خاص است و قطعا در این وضعیت هر تیمی که بهتر و با برنامه تر کار کند در این 9 هفته می‌تواند نتایج لازم را بگیرد.

 

این روزها مدعیان یک واژه دیگر در مورد قهرمانی پرسپولیس اضافه کردند. اینکه بعد واژه‌های «مهندسی» و «جام اسنپی» حالا «خریدن جام از منیریه» و دادن به شما هم مدام دهان به دهان بین رقبا به خصوص استقلالی‌ها می‌چرخد؟

 

جدیدا این صحبت را چه کسی کرده است چون قبلا حسابی به این ادعا خندیدم.

 

سیدحسین حسینی بعد از اینکه تست کرونا داد باعصبانیت گفت «یک جام به اینها بدهید و قهرمان شوند چون جان آدم‌ها مهم تر است» که منظورش به پرسپولیسی‌ها بود.

 

من اصلا به شخصی که این حرف را زده کاری ندارم اما به نظرم کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند هنوز درک درستی از معنای جام قهرمانی ندارند. به همین خاطر فکر می‌کنم با این حرف‌ها که بروید یک جام از منیریه بخرید به میان می‌آورند ارزش قهرمانی‌های خودشان را زیر سوال می‌برند و آن را لوث می‌کنند. همانطور که قبلا هم گفتم برای ما هم جان آدم‌ها مهم است اما نمی‌دانم چرا طوری حرف می‌زنند که انگار فقط این دوستان متوجه این موضوع هستند و برای ما اهمیتی ندارد. این حرف‌ها پاک کردن صورت مساله است و به نظرم با این صحبت‌ها به دنبال پوشش گذاشتن روی فرصت سوزی هایی است که قبلا کرده‌اند و حالا امیدی به قهرمانی ندارند. جالب است که هنوز قهرمانی حذفی را دارند اما به جای تمرکز روی این جام و لیگ مدام صحبت‌های حاشیه‌ای می‌کنند. من از کسانی که این صحبت‌ها را می‌کنند یک سوال دارم.

 

چه سوالی؟

 

مگر زندگی آنهایی که این صحبت‌ها را می‌کنند از فوتبال تامین نمی‌شود؟ مگر فوتبال شغل آنها نیست؟ مگر بقیه مردم کار را شروع نکرده اند؟ مگر برای رزق و روزی هر روز مردم مشقت مبتلا نشدن به کرونا را تحمل نمی‌کنند و مگر آنها زن و بچه و خانواده ندارند؟ این که نمی‌شود برای بقیه ایرادی نداشته باشد و تنها در فوتبال این مساله بازی با جان آدم‌ها باشد. اگر این طور بود یعنی مسئولان فوتبال آلمان با آن سطح از فوتبال و قدمتی که دارند متوجه این مسائل نمی‌شوند که بوندس لیگا را شروع کردند؟ این حرف‌ها خنده دار است و همین آقایان اگر یک درصد پول شان به خاطر کرونا کم می‌شد و یا مدعی قهرمانی بودند آن موقع قطعا رنگ و جنس حرف‌های شان تغییر می‌کرد.

 

به مسائل مالی اشاره کردی که خدا را شکر گویا کار با اسپانسر هم تمام شد و به باشگاه پول تزریق شد؟

 

این اتفاق خوبی است و امیدوارم در روزگاری که مدام ارزش پول کمتر می‌شود ما هم بتوانیم سر موقع پول‌های خودمان را بگیریم. واقعا حیف بود این پرسپولیس در مسیر کسب چهارمین قهرمانی به مشکل می‌خورد و امیدوارم در آینده بازهم مشکلات حل و بتوانند با پرداخت بدهی‌ها هرگونه تهدید را از بین ببرند.

 

این پول در حالی به حساب شما واریز شد که شنیدیم بازیکنان نگران هستند به جای پرداخت به آنها بابت بدهی‌های زیاد پرسپولیس داده شود. واقعا این نگرانی و گلایه مطرح شده بود؟

 

به هرحال باشگاه پرسپولیس سال هاست که بدهی انباشته شده دارد و کار هر مدیری سخت است. قطعا خود مدیران باشگاه هنگام عقد قرارداد با اسپانسر همه مسائل را لحاظ کرده بودند تا بتوانند به بهترین شکل پول هایی که اسپانسر می‌دهد را مدیریت کنند. خوشبختانه این اتفاق افتاد و باشگاه توانست بخشی از مطالبات بازیکنان را رسانده و رقم قراردادشان را به سطح مناسبی برساند.

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .