خانه » اخبار » اخبار ورزشی » ضرب شست امیرعابدزاده به پیتر چک!(عکس)

ضرب شست امیرعابدزاده به پیتر چک!(عکس)

” ” پیترچک امروز چالش جالب و خلاقانه ای را با توپ های تنیس شروع کرد و متعاقب آن ویدیویی از امیرعابدزاده دروازه بان ایرانی ماریتیمو به نوعی پاسخی خلاقانه به این چالش تعبیر شد. البته که حرکات پیتر چک و امیرعابدزاده تفاوت هایی هم داشت به طوری که کار پیترچک تمرکزی تر و کار امیر یک مجموعه کارهای تعادلی و دشوار بود.

بعد از اتفاقات و حواشی سریال پایتخت که نام او را به فرهنگ ادبیات عامه کشاند حالا چالش جدید پیترچک می تواند به او سمت دیگری از فوتبال ایران را نشان بدهد.  دروازه بان مطرح و سابق چلسی و تیم ملی چک در ویدیویی که منتشر کرده است با سه توپ تنیس و یک وسیله شتاب دهنده یک تمرین ده تایی تمرکزی را انجام می دهد به طوری که باید ده بار سه توپ را به طور متناوب و سریع به شتاب دهنده بزند و بگیرد و ده بار هم این سه توپ را مثل آکروبات بازها به هوا بیاندازد و آن ها را در دستانش بچرخاند. چند دقیقه بعد از وایرال شدن چالش پیترچک امیرعابدزاده نیز حرکتی را انجام داد که به نوعی می توانست پاسخی به چالش پیترچک هم محسوب شود هرچند خودش در این رابطه گفت:” این ویدیو برای پاسخ به چالش پیترچک نبود. چالش او را هم انجام می دهم و حتی شاید کمی سخت ترش را انجام بدهم.”

 

 

 

امیرعابدزاده اما در ویدیویی که دقایقی بعد از انتشار چالش پیترچک منتشر شد دست به یک کار کمی پیچیده تر زده است. او روی توپ های بزرگ تمرینی ایستاده و در حالی که تعادلش را روی این جسم نرم و نامتعادل حفظ می کند سه توپ تنیس را به طور متناوب به دیوار می زند و مثل آکروبات بازها با آن ها بازی می کند.

چالشی که شاید کمی سخت تر هم باشد. خودش در این رابطه با لحنی شوخ می گوید:” کاری که من انجام دادم سخت تر از کاری بود که پیترچک انجام داد.”

 

 

 

امیرعابدزاده که امسال فصل بسیار خوبی را در ماریتیمو داشته از سن بسیار پایین به عنوان شاگرد همیشگی احمدرضا عابدزاده زیر نظر او تمرین می کرد و همیشه یک پای ثابت تمرینات بود. موضوع قابل توجه این است که اهالی فوتبال همه از دشواری تمرینات احمدرضاعابدزاده خبر دارند و حتی زمانی که او به عنوان مربی دروازه بانها فعایت می کرد خیلی از دروازه بان ها تحمل اجرای تمام کارهای تمرینی او را نداشتند.  امیر در روزهایی که همسن آرات حسینی پسر خردسال و مستعد ایرانی که اینروزها حسابی نامش در فضای رسانه ای مجازی شنیده می شود در تمرینات تیم های حرفه ای و سطح اول فوتبال ایران مثل پرسپولیس شرکت می کرد لباس تمرین و دروازه بانی می پوشید و تمرینات جدی انجام می داد. جالب تر اینکه او از همان ابتدا به طور جدی روی دروازه بانی زوم بود و در نهایت هم توانست به عنوان یک دروازه بان حرفه ای در فوتبال اروپا فعالیت کند.

این دروازه بان 26 ساله که تجربه حضور در جام جهانی و جام ملت های آسیا را هم در کارنامه اش دارد در این فصل توانسته با وجود نتایج نه چندان خوب ماریتیمو در لیگ پرتغال نمایش مثبتی را از خودش ارائه بدهد به طوری که یکی از بهترین دروازه بان های این فصل مسابقات تا این زمان بوده است.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .