خانه » اخبار » اخبار ورزشی » عربشاهی: کاش پیشنهاد دورتموند را قبول می کردم

عربشاهی: کاش پیشنهاد دورتموند را قبول می کردم

ضیاء عربشاهی در گفت و گو با خبرنگار “” درباره انتشار عکسی قدیمی از خودش و برخی بازیکنان تیم ملی در اوایل دهه 60 که با وانت به محل تمرین می روند بیان کرد: این عکس را خودم هم ندیده بودم. چقدر زود گذشت و حالا فقط حسرت آن روزها برایمان مانده است. در عکس محمدعلی نعمت زاده محمود بقال زاده امیرحسین شاه زیدی مشخص هستند. فکر می کنم برای سال 61 یا 62 است. آن زمان آقای یاوری سرمربی تیم ملی بودند. همان سال به اندونزی رفتیم.

وی ادامه داد: شما در عکس تمام عشق و علاقه فوتبالیست های آن زمان به پیراهن تیم ملی و کشور را می بینید. خوابگاه ما ورزشگاه آزادی بود و می توانستیم بگوییم برایمان اتوبوس تهیه کنند اما به خاطر مشکلات چنین کاری را نمی کردیم. با ماشین شخصی و وانت به محل تمرین می رفتیم و برمی گشتیم. ما بدون هیچ امکانات با جان و دل تمرین می کردیم و دیناری هم پول نمی گرفتیم. نه پاداش می خواستیم و نه چیز دیگری. در شرایط جنگ همه کار می کردیم تا پرچم کشورمان بالا باشد.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال همچنین گفت: همان سال وقتی به اندونزی رفتیم چند تیم از کشورهای عربی مرا می خواستند. اتفاقا همانجا بود که دورتموند آلمان به من پیشنهاد دو میلیون دلاری داد. مجید وارث می گفت برو و به آینده ات ضربه نزن اما به عشق ایران و کشورم نرفتم. کشورهای عربی التماس می کردند تا برایشان بازی کنم. یادم هست مربی تیم امارات آن زمان یک مربی برزیلی بود که در تیم ملی برزیل دستیار زاگالو هم بود. او عاشق بازی من بود می گفت اگر دو تا بازیکن مثل عربشاهی داشتم تیمم را فینالیست آسیا می کردم. این مصاحبه او در دنیای ورزش آن سالها چاپ شد.

 

عربشاهی در پاسخ به این پرسش که آیا الان پشیمان نیست تاکید کرد: صد درصد پشیمانم. وقتی این همه سال بی مهری دیدم معلوم است که پشیمان هستم. دورتموند آن موقع تیم چهارم آلمان بود و مرا می خواست. می توانستم حداقل 10 سال آنجا بازی کنم اما نرفتم و الان پشیمانم.

وی در بخش دیگری از حرف هایش تاکید کرد: آقایی که اصلا فوتبال بازی نکرده الان در لیگ برتر و لیگ یک تیم دارد و ما که بالاترین مدارک تحصیلی و مربیگری را داریم باید خانه بنشینیم. اینها بی مهری است. الان قهرمان ملی مملکت ما بیمه ندارد آیا این بد نیست؟

عربشاهی با اشاره به تفاوت های نسل خودش با فوتبالیست های امروز گفت: امیر قلعه نویی دو ماه مانده به عید می گفت اگر الان ضیاء بازی می کرد 13 14 میلیارد تومان برای یکسال قیمت داشت. نسل ما خیلی فوتبالیست بود. الان شما زمین خاکی می بینید؟ محل ما دولاب فقط 50 تا زمین خاکی داشت. با عشق سوار وانت می شدیم و  به تمرین می رفتیم. الان شما به یک فوتبالیست بگویید با وانت برو سر تمرین؛ چه می کند؟

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .