خانه » اخبار » اخبار ورزشی » عمر عبدالرحمان؛ فرار ستاره موفرفری از ناکامی (عکس)

عمر عبدالرحمان؛ فرار ستاره موفرفری از ناکامی (عکس)

عمر عبدالرحمان پس از انتقال ناموفق به الهلال و ناکامی در این تیم عربستانی به لیگ امارات بازگشت تا با پیراهن الجزیره بدرخشد. او که یک مصدومیت سخت را پشت سر گذاشته بود 19 بار در ترکیب الجزیره به میدان رفت اما تنها 2 پاس گل داد تا آمار قابل قبولی از این نظر نداشته باشد.

 

عمر عبدالرحمان اگرچه با دوران اوج خود در العین فاصله دارد اما همچنان ستاره ای کم نظیر در فوتبال امارات به حساب می‌آید. پیش از اعلام تعطیلی لیگ این کشور او در بازی با تیم سابقش العین توانایی خود را نشان داد و به عامل برتری 3 گله الجزیره تبدیل شد؛ وی ابتدا گل تساوی بخش تیمش را در دقیقه 43 به ثمر رساند و در آخرین دقیقه مسابقه نیز با پاسی ماهرانه به عامل گل علی مبخوت تبدیل شد.

 

همین نمایش درخشان عمر بود که باعث شد الجزیره به یک قدمی العین برسد و چه بسا اگر بیماری کرونا و تعویق مسابقات نبود الجزیره با ستاره شماره 10 خود می‌توانست به صدر جدول نیز برسد. 

 

 

 

 

او تنها 5 بازی در الهلال انجام شد و سومین عمل زانوی خود را در محل تولدش ریاض پشت سر گذاشت. حضورش در الجزیره با استقبال طرفداران مواجه شد اما بازی بعد از 11 ماه سختی های خود را داشت و عبدالرحمان نیز نتوانست به درخشانی گذشته ظاهر شود. او بین سال های 2012 تا 2018 یکی از بهترین بازیکنان آسیا و بی تردید ستاره اصلی تیم ملی امارات بود؛ یک سال پیش از انتقال به الهلال عمر در پست هافبک بازیساز 6 گل به ثمر رساند و موقعیت های بسیاری نیز خلق کرد تا در قواره یک بازیکن فوق العاده ظاهر شود.

 

حالا سوال اصلی این است که آیا عبدالرحمن می‌تواند به دوران اوج بازگردد؟ او 1070 پاس در 19 بازی با الجزیره داده و از این نظر هشتمین بازیکن برتر لیگ است؛ اما با ثبت 5.93 پاس عمقی در جایگاه نخست لیگ امارات ایستاده و و البته برای اثبات خود نیاز دارد تا تعداد پاس گل هایش را بیشتر از تعداد فعلی یعنی 2 کند.

 

او برای هواداران فوتبال ایران با نمایش درخشان در جام ملت های 2015 شناخته می‌شود. در روزی که اگرچه امارات به ایران باخت اما نمایش درخشان عمر حیرت بسیاری از طرفداران را جلب کرد. این بازیکن در لیگ قهرمانان نیز یک بازی بسیار خوب را در مقابل استقلال گذراند و حالا باید دید که آیا بازی با العین نماد بازگشت عمر به دوران اوج بوده یا یک جرفه برای انتقام گیری از تیم سابق!

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .