خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فتح الله زاده: سعادتمند به قولش وفا کند

فتح الله زاده: سعادتمند به قولش وفا کند

واعظ آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال چندی قبل در چند مصاحبه با توجه به اسنادی که داشت اعلام کرد که این کمپ در اجاره باشگاه استقلال است و زمین آن متعلق به سازمان زمین شهری است. علی فتح الله زاده دیگر مدیرعامل سابق استقلال که همیشه از این کمپ  به عنوان یکی از دارایی های استقلال یاد کرده و آنرا جزو افتخارات دوران مدیریتش می داند امروز به تلویزیون آمد تا ثابت کند که زمین کمپ مرحوم ناصرحجازی  متعلق به باشگاه استقلال است. 

حرف های او را در زیر می خوانید:

به حول قو الهی و دعای مردم کرونا را به سقف کوبیدم . حالم الان بهتر است  اما توصیه ام این است که احتیاط و مسایل بهداشتی را رعایت کنیم .

کرونا و جدایی از استقلال

شاید حکمتی در این کار این بود من خودم این اتفاق را مثبت تلقی می کنم و فکر می کنم خیریتی در آن بوده است.

واعظ آشتیانی و کمپ ناصرحجازی

در ماه مبارک رمضان نمی خواهم چالشی صحبت کنم  و فقط برای رفع شبهه آمدم. متاسفانه اقای آشتیانی خودشان آدرس غلط را می دهند و این را به ما منتسب می کنند. بهتر است صحبت های ما براساس مدارک و ادله باشد. ایشان ده بیست سال است می گوید زمین را نمی توانند به باشگاه بدهند چون دولتی هستیم.می گفتند چرا کسی از وزارت جواب من را نمی دهد اما همه آمدند جواب دادند. آقای خادم معاون حقوقی و پارلمانی بودند گفتند در اینکه زمین مال استقلال است شکی نیست. بقیه هم گفتند آقای خطیب که مدیرکل تربیت بدنی استان تهران بودند در تلویزیون گفت من این زمین را به استقلال دادم و به پرسپولیس هم دادم که نیامدند بگیرند و بعدها آقای کفاشیان هم زمین را گرفت و هم سندش را .

مصوبه سال 69

ایشان بیست سال است این را می گوید و اخیرا یک شبهه جدید آورده و کمی هم  عقب نشینی کرده می گوید اعیانی مال ما است. ببینید این سند زمین شهری است(برگه ها و اسنادی که دارد را نشان می  دهد) اعلام می کند زمین را واگذار کرده است. پس زمین به ما منتقل شده است حتی پول زمین را هم از محل تبصره مربوطه پرداخت کردیم: بهای زمین مورد واگذاری به مبلغ فلان پرداخت شده است. پس زمین را به ما فروختند. پول زمین از محل تبصره ای که دولت داده بوده پرداخت شده است. زمین را گرفتیم. آقای واعظ در سال 80 گیر کرده است. مثل این است الان یکی می گوید دکتر فتح الله زاده آمده است ایشان می گوید فتح الله زاده دکتر نیست چون در دبستان فلان درس می خوانده است.از دبستان استعلام می گیرد مدیردبیرستان می گوید بله ایشان شاگرد دبستان بوده اما توجه نمی کند که فتح الله زاده بعد از آن رفته دبیرستان و دانشگاه و  دکتر شده است. ما در ابتدای کار یک قرارداد سه ساله ای بستیم(سال 77-78) و قرار شد که یکسری اقدامات زمین شهری از جمله دیوار کشی و ساخت زمین و این ها را انجام بدهیم.

 

3 هزار میلیارد تومان

تیتر روزنامه استقلال مربوط به خبری بود که در یک روزنامه دیگر منتشر شده بود و ما این گزارش را به نقل از منبع کار کردیم.ما قیمت نگذاشتیم و در آن گزارش هم آمده بود که زمین شهری این قیمت را گذاشته است. به نظر من آنجا حداقل هزارمیلیارد می ارزد. 40 هزارمتر زمین که 20 درصد آن یعنی هشت هزارمتر زیربنای تجاری است و در بهترین منطقه تهران واقع شده است. من از خبر آن روزنامه دفاع نمی کنم اما از این هزارمیلیاردی که  می گویم دفاع می کنم.

 

سند کمپ 

ما ابتدا قراردادی سه ساله بستیم. زمین شهری می گوید به خاطر اینکه زمین رتصاحب کنید  باید اقداماتی انجام بدهید. مثلا دیوار بکشید و زمین فوتبال  و شش دستشویی درست کنید. این حداقل امکانات است. ما سه سال قرارداد بستیم که این کارها را بکنیم که من از سمنان با بدختی این  دیوارها را آوردیم و انجام شد. خوابگاه و محل اداری درست کردیم و تعهدمان انجام شد. بعد از آن رئیس تربیت بدنی وقت ما را معرفی کرد به زمین شهری و گفت   باشگاه این کارهایش را انجام داده و خواهشمندیم سند را به نام این باشگاه بزنید:با توجه به اینکه زمین به باشگاه واگذار شده به خاطر سهولت انجام کارها خواهشمند است سند زمین را به نام باشگاه بزنید.. در جلسه زمین شهری با حضور مدیرکل تربیت بدنی استان تهران و ریاست سازمان زمین شهری ما را به منطقه ده برای ساخت مجموعه معرفی کرده و گفتند که جهت انتقال قطعی سند مالکیت همکاری کنید ایشان چیزی را می گوید که تا سال 79 بوده اما سال 86 ما تازه آنجا را تمدید کردیم چون ایشان ول کرده بود رفته بود و می خواستند زمین را پس بگیرند. بنده رسیدم و تعهد دادم و این را انجام دادیم و واگذار نشد و خواهش کردیم اجازه دهید که تمدید کنیم.خوشبختانه تمدید کردند. برای دریافت سند  باید پایان کار را ببریم. قرار بوده پایان کار را بگیریم و نگرفتیم .آقای واعظ ایشان اعتقادی به زمین نداشته است. زمین را رها کرده بود و علیه ما شکایت کرده بودند و قرار بود دادگستری آنجا را پلمپ کند. من به جای گرفتن سند هشت ماه برای تغییر این رای دادگاه دویدم…

معارض زمین

می گویند زمین کمپ مرحوم حجازی معارض دارد اما می دانید زمین مجموعه ورزشی آزادی هشتصد معارض دارد. آیا کسی آنجا را تخلیه کرد یا گرفته است. اینجا یک معارض دارد که سیصدمتر زمین طلب دارد. کدام آدم عاقلی 40 هزارمتر زمین را به خاطر سیصدمتر رها می کند. با اینحال من رضایتنامه از فرد معارض کردم و زمین را تخلیه کردم. ما در تاریخ 14 مرداد 86 یکسال دیگر تمدید کردیم و من با سند ثابت می کنم که این فقط اعیانی نیست که متعلق به استقلال است.

من تعهد داشتم زمین بیاورم؟

برفرض بگیرید که این زمین مال ما نیست. مگر من تعهد داشتم زمین بیاورم. من گفتم زمین مال ما است ایشان گفت شما دولتی هستید و اعیانی دارید و نمی دانم این اعیانی  از کجا در آمده است.زمین مال باشگاه استقلال است . آقای واعظ همینطوری نمی تواند صحبت کند. ایشان تا هشتاد سند آورده من سند امروز را آوردم. آقای واعظ الان نمی تواند جواب بدهد. یک مناظره بگذارید باهم صحبت می کنیم. این سند رسمی مال زمین شهری است. این زمین مال ما نبوده اما بعد از  مذاکرات با زمین شهری به ما تعلق گرفته است.

واعظ آن زمین را دوست نداشت 

آقای واعظ دوست نداشت آنجا را بگیرد و رهایش کرد. من نامه زدم به زمین شهری و مدیرکل زمین شهری  گفت اگر  پایان کار ارائه بدهید ما آماده ایم همکاری کنیم سند را بگیرید. این زشت است که می گوید ما آدرس غلط می دهیم. ایشان اساسنامه ما را بخواند. باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال موسسه غیرانتفاعی است و دولتی نیست.زمانی که زمین را گرفتیم غیرانتفاعی بوده است. ایشان اساسنامه باشگاه در آن زمان را نخوانده و براساس اساسنامه الان صحبت می کند.

 

زمین های شمال

زمین های شمال جز دارایی های باشگاه نیست. آقای واعظ تا کسی جایی نرفته و دادگاه نرفته حق ندارید راجع به آن صحبت کنید. این قانون کشوری است و جرم است. انشالله در دادگاه ایشان را خواهم دید. این جرم است که در ملا عام بدون اطلاعات تهمت بزنید. ایشان می گوید که فتح الله زاده با کدام مجوز رفته زمین را خریده است.  ایشان در همه جا استاد است و اظهارنظر می کند و می گوید به نظر من سوال قاضی این است که با کدام مجوز خریدی؟ ایشان بداند وقتی از منابع باشگاه خرید می کنی باید مجوز بگیری. وقتی از جیب شخصی ام می خرم باید از شما اجازه بگیرم؟ایشان حوصله خواندن اساسنامه را ندارد چرا که اساسناممه اختیار انجام هرگونه معامله را به مدیرعامل داده است.

درآمدزایی برای استقلال

من صورت های مالی آقای افشارزاده را آوردم و مربوط به خودم نیست. اینجا نوشته است درآمد 17 میلیارد و ششصدمیلیون تومان و سال آخر هزینه ها 24 میلیارد بوده است. نصفش می شود دوازده میلیارد که بایدمن می آوردم  اما بیش از 17 میلیارد برای باشگاه آوردم . از آقای واعظ انتظار دارم بی محابا حرف نزند.حالا می گوید  این زمین مال ما نیست و اعیانی اش مال ما است. این زمین  بیست سال است در اختیار باشگاه است و اگر حتی سالی 3 میلیارد حساب کنید یعنی من 60 میلیارد برای باشگاه آورده داشتم؛ بد است؟ چرا کار آدم ها را بی ارزش می کنید.

نامه اعتراضی بازیکنان استقلال

 

من وقتی آمدم دیدم شرایط به این شکل است و مریض شدم. دکتر گفت 25 روز برای کرونا باید استراحت کنی و مجبور شدم از جایی که خیلی علاقه دارم استعفا بدهم. درمورد نامه اعتراضی بچه ها باید بگویم نباید بگذاریم این کار را بکنند. بچه ها 4 ماه است پول نگرفتند من فقط ده روز در باشگاه بودم و فرصتی برای انجام کار نبود. بچه ها و مدیریت دست به دست هم بدهند. سعادتمند به قولش وفا کند و ده درصد پول بازیکنان را بدهد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .