خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فدراسیون دبه کرد؛ کی روش جنگ را برد ! 

فدراسیون دبه کرد؛ کی روش جنگ را برد ! 

“” این بند محل مناقشه بین فدراسیون و کارلوس کی روش بوده و سرمربی سابق تیم ملی ایران به دلیل عدم پرداخت این 200 هزار دلار از فدراسیون شکایت کرده است. 

نکته مهم این است که جام ملت های آسیا از سال 2015 که دو تیم امارات وعراق رده بندی مسابقات را برگزار کردند مسابقه رده بندی را حذف کرده و چیزی به عنوان سومی وجود ندارد. 

در عین حال احتمالا منظور کارلوس کی روش از گنجاندن این بند حضور تیم ملی ایران در نیمه نهایی مسابقات و در مرحله ماقبل فینال بوده است. با این حال او برای اثبات ادعای خود یک برگ برنده را نیز در دست دارد و آن هم گزارش کلی AFC بعد از انجام بازی ها است که ایران را در رده بندی تیم سوم مسابقات بالاتر از امارات که در مقابل قطر شکست خورد نشان می دهد.

در شرایطی که بحث پرداخت پاداش ها به سرمربی تیم ملی ایران داغ است کی روش بابت آخرین قرارداد خود با فدراسیون فوتبال ناچار به انجام شکایت علیه فدراسیون فوتبال شده تا مبلغ مورد نظرش را از کارفرمای سابقش بگیرد و به نظر می رسد با توجه به پیش بینی ها فدراسیون فوتبال در این پرونده دست بالا را نخواهد داشت و به احتمال زیاد کی روش 200 هزار دلار دیگر را بابت قرارداد پایانی خود از فوتبال ایران دریافت خواهد کرد.

 

نکته ابهام آمیز اما همان مسئله عنوان «مقام سومی» در قرارداد است؛ در حالی که بنابر مقررات بازی ها دیدار رده بندی در این تورنمنت برگزار نمی شده و از جام ملت های  2019 امارات حذف شده است. 

در این رابطه با یکی دو مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم اما آنها تاکید داشتند که در این‌باره صحبتی مطرح نخواهند کرد چرا که توسط دبیرکل از مصاحبه منع شده اند.

موضوع البته همانطور که گفته شد به عدم شناخت طرف ایرانی از مقررات بازی ها بر می‌گشته که به جای عنوان “حضور در جمع چهار تیم” از عنوان “سومی” در قرارداد استفاده کرده است یا شاید هم طرف ایرانی می خواسته با گنجاندن این بند پاداش 200 هزار دلاری مدنظر کی روش را با آگاهی از این موضوع که مسابقات دیدار رده بندی نداشته بسوزاند.

البته کی روش برای عنوان سومی می تواند کنفدراسیون فوتبال آسیا رجوع کند که ظاهرا این کار را انجام داده و این دعوای حقوقی نیز به طرف مقابل ما تمام خواهد شد !

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .