خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فریبا: هرکسی جای سعادتمند بود اعتماد می‌کرد

فریبا: هرکسی جای سعادتمند بود اعتماد می‌کرد

بهتاش فریبا یکی از پیشکسوتان خوش‌نام استقلال درخصوص شرایط این روزهای اخیر استقلال گفت: «اول باید اول فکر کنیم که در این شرایط نابسامانی که در دنیا جود دارد آیا حرف زدن از فوتبال کار درستی است یا نیست؟ واقعاً در این شرایط که هرروز شاهد از دست رفتن تعدادی از مردم دنیا هستیم صحبت کردن درباره اینکه چه کسی پول بگیرد و چه کسی پول خودش را ندهد مقداری سخت است.»
وی در ادامه افزود: «وقتی قراردادی با بازیکنی بسته می‌شود آن قرارداد دو طرف دارد یک‌طرف وظایفی است که باشگاه نسبت به بازیکن دارد و دیگری وظایفی است که بازیکن نسبت به باشگاه دارد. هرکدام از این وظایف اگر انجام نشود آن‌طرف مقابل از کار خودش تخطی کرده است.»

 مربی سابق استقلال همچنین اظهار داشت: « ببینید ابتدا که آقای سعادتمند برای مدیرعاملی تشریف آوردند که تبریک هم به ایشان می‌گویم من شناخت کافی نسبت به او نداشتم که بعد از خواندن رزومه ایشان مقداری شناخت پیدا کردم و متوجه شدم که مدتی درشمال کشورسابقه ورزشی دارند و با ورزش آشنا هستند و همچنین سابقه حضور در هیئت مدیره استقلال را هم داشت. فکرمیکنم از زمان صدور حکم مدیرعاملی او یک ماه هم نگذرد و خوشحالم که ایشان حکم مدیرعاملی گرفتند و حکم سرپرستی نیست که تفاوت‌های زیادی باهم دارد.»

 بهتاش فریبا با اشاره به کمک هایی که همواره خارج از چارت باشگاه در سال های متمادی به دو باشگاه پرطرفدار پایتخت شده است تاکید کرد:«  این را بدانید که در سال‌های گذشته استقلال و پرسپولیس بارها و بارها دچار مشکلات مالی شدند  و افرادی خارج از چارت باشگاه توانستند مشکلات آنها را حل کنند و این موضوع تنها منوط به این سال‌ها نیست حتی به دوران بازی ما در استقلال برمی‌گردد. همین چند سال گذشته برای هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشکلات مالی زیادی به وجود آمد که با کمک افرادی که در خارج از ایران زندگی می‌کردند این موضوع حل شد و این را هم  اضافه کنم که باشگاه پرسپولیس معمولاً از این حیث بیشتر سود برده است. »

 

 

 

 فریبا در ادامه همین مطلب و سند جعلی که به دست دو تن از بازیکنان خارجی باشگاه استقلال رسید بیان داشت: « در مورد این مسئله سند جعلی باید بگویم که شاید در دنیا از این لحاظ اولین کشوری هستیم که مرتکب این کار می‌شویم. 13 دلار می‌دهیم 130 هزار دلار فتوشاپ می‌کنیم. من می‌خواهم بگویم به آقای سعادتمندی که یک ماه است بر رأس کار آمده است با صرف به این مطلب که طبق سال‌های گذشته باشگاه صاحب درآمدی از خارج کشورمی شده از طرف شخصی اعلام می‌شود که می‌خواهد به باشگاه کمکی ارائه دهد در این شرایط طبیعتاً هرکسی استقبال می‌کند. فیشی را صادر کردند که این بنده خدا هم تصور کرد که کار انجام‌شده است. آن آدم که نمی‌دانم اسمش را چه بگذارم آن‌قدر بد بوده است که شرایط این باشگاه به این بزرگی را که دو تا ستاره آسیایی روی سینه‌اش است حساب نکرده و با این کارش آنها را دچار اشکال بزرگی کرده است.»

او در ارتباط با اینکه در این وضعیت چه باید کرد که دیگر شاهد این‌همه مشکلات مالی در استقلال نباشیم گفت: «شما اگر می‌خواهید این مشکلات را اساسی حل کنید  به نظر من باید ظرف دو تا سه سال به این دو باشگاه مهلت بدهند و آنها را ملزم کنند که هرسال 30 یا 40 در صد بدهی‌هایشان را پاس کنند. مقدار عظیمی از آن بدهکاری‌ها که تعلق به اداره مالیات است که آن را به نظر من باید وزارت ورزش با اداره مالیات حل کنند و بقیه آن را هم باید بگویند امسال ما 30 درصد بدهی را می‌پردازیم سال بعدش 60 درصد و تا جایی برسد که حسابشان به صفر برسد. سپس باید این باشگاه را به قول قدیمی‌ها بکوبند و ساختار اقتصادی این باشگاه را درست کنند. یا اینکه بحث خصوصی‌سازی که اخیراً صحبتش برای بار چندم به میان آمده که به نظر من هم این اتفاق نخواهد افتاد به‌طور کامل انجام بپذیرد. بالاخره باید از یکجایی شروع کنند. وقتی باشگاه خصوصی شود دیگر مثل کاسبی می‌ماند و شما دیگر مواظب هستید چقدرمی گذارید و چقدر برمی‌دارید و آن‌وقت می‌شود گفت که این دو باشگاه می‌توانند به شرایط عادی مثل همه جای دنیا برسند و الا کار بسیار سختی است و هر دو طرف در این میان حق‌دارند. هم مدیرعامل و هم اینکه بچه‌ها حق‌دارند چراکه روی این پول حساب کرده‌اند و طبق قراردادشان باید آن را می‌گرفتند.»

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .