خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فهرست پردرآمدترین ورزشکارها؛ فدرر در صدر

فهرست پردرآمدترین ورزشکارها؛ فدرر در صدر

نشریه فوربس به رسم هر ساله فهرست پردرآمدترین ورزشکاران دنیا را در طول یک سال اعلام کرد. راجرر فدرر اسطوره دنیای تنیس رتبه اول این فهرست را به خود اختصاص داده و پردرآمدترین ورزشکار سال 2020 بوده است. سه رتبه بعدی فهرست اما به فوتبالیستها اختصاص دارد و به ترتیب در اختیار کریستیانو رونالدو لیونل مسی و نیمار قرار گرفته.

 

 

فوربس می‌گوید نکته جالب امسال این است که برای اولین بار به دلیل بحران اپیدمی کرونا میزان درآمد ورزشکاران برتر نسبت به سال قبل روند کاهشی داشته. بعد از جنگ جهانی دوم هیچ وقت درآمد ورزشکاران با چنین کاهشی روبرو نشده است.

 

100 ورزشکار پردرآمدی که در فهرست فوربس آمده‌اند رویه‌رفته امسال 3.6 میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. این رقم 9درصد کمتر از رقم سال 2019 است.

 

راجر فدرر برای اولین بار عنوان پردرآمدترین ورزشکار دنیا را به خود اختصاص داده. درآمد او پیش از کاهش مالیات 106 میلیون دلار بوده است. فدرر با اختلاف اندکی از رونالدو و مسی پیشی گرفته. دو فوتبالیستی که در چهار سال گذشته سه سال رتبه اول این فهرست را به خود اختصاص داده بودند.  رونالدو و مسی رویهم‌رفته در 12 ماه گذشته 209 میلیون دلار درآمد داشته‌اند و این نشان‌دهنده کاهشی 28 میلیون دلاری در درآمد آنها نسبت به سال گذشته است.

 

 

فدرر در سی سال اخیر اولین تنیسوری است که توانسته عنوان پردرآمدترین ورزشکار سال را به خود اختصاص دهد. فدرر از درآمد 106 میلیون دلاری خود 100 میلیون دلار را خارج از زمین تنیس و به لطف قراردادهای تبیغاتی‌اش با کردی‌سوئیس مرسدس بنز و 10 اسپانسر دیگر بدست آورده است.

 

رونالدو نفر دوم فهرست هم از درآمد خود 45 میلیون دلار را مدیون همکاری تبلیغاتی با برند نایک برند خودش سی‌آر سون و دیگر اسپانسرها است. لیونل مسی هم 32 میلیون دلار از درآمد خود را از همکاری با آدیداس مسترکارد و پپسی بدست آورده است.

 

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .