خانه » اخبار » اخبار ورزشی » قرارداد خارجی‌های شاغل در ایران ریالی می‌شود؟

قرارداد خارجی‌های شاغل در ایران ریالی می‌شود؟

“” یکی از شایعاتی که در هفته‌های اخیر و به دلیل بالا رفتن تعداد شکایت سرمربیان و بازیکنان خارجی و مبالغ سنگینی که بر دوش باشگاه‌ها افتاده مطرح شده است بحث ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی در فصل آینده بوده و مشخص نیست این موضوع به تصویب هیأت رئیسه فدراسیون خواهد رسید یا خیر.

 

فریبرز محمودزاده در مورد جذب یا ممنوعیت حضور بازیکن و مربی خارجی در فوتبال ایران از سال آینده اظهار کرد: راهکاری مختلفی طی امروز دیروز و چهارشنبه هفته قبل در جلسات ما به میان آمد و قرار است دوباره این موضوعات مطرح شود.

او با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات ما بحث ریالی قرارداد است ابرازک رد: یکی از معضلات و مشکلات باشگاه‌ها در عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان خارجی به نوسانات ارز مرتبط بوده و این مسئله کار را دچار مشکل کرده است.

 

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ با بیان اینکه باشگاه‌ها می‌توانند فدراسیون فوتبال ایران را به‌عنوان الگو قرار دهند عنوان کرد: در حال حاضر قرارداد مالی فدراسیون با آقای اسکوچیچ سرمربی تیم ملی به‌صورت ریالی است و این موضوع می‌تواند الگویی برای باشگاه‌ها باشد. این پیشنهاد از سوی فدراسیون سازمان لیگ و باشگاه‌ها توسط دبیر کل فدراسیون فوتبال امروز مطرح شده و امیدوار هستیم به‌عنوان الگویی در باشگاه‌ها قرار بگیرد.

 

محمودزاده تصریح کرد: دومین راهکار این است که باشگاه‌ها با توجه به نظرات کارگروه ویژه‌ی بازیکنان خارجی که در فدراسیون فوتبال تشکیل شده و آقای شیعی عضو هیأت رئیسه و یکی از اعضای کارگروه و آقای نبی دبیر کل فدراسیون مدیر آن محسوب می‌شوند قراردادهای خود را ببندند.

 

او یادآور شد: این کارگروه ان‌شاالله در آینده شکل قرارداد خاصی با اخذ نظرات کارشناسی حقوقدانان اعلام می‌کند تا به‌عنوان یک نمونه و الگو به باشگاه‌ها مطرح شود تا آنها اگر تمایل به استفاده از این مدل قراردادها داشته باشند بتوانند از متون حقوقی در قراردادهای‌شان استفاده کنند تا بعدا دچار مشکل نشوند.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .