خانه » اخبار » اخبار ورزشی » لالیگا و 11 هفته ای که ریشه در تاریخ دارد

لالیگا و 11 هفته ای که ریشه در تاریخ دارد

در فاصله 11 هفته مانده به پایان رقابت‌های لالیگا بارسلونا در صدر جدول قرار گرفته است. این بیستمین مرتبه است که باشگاه کاتالانی در این فاصله زمانی تا اتمام لیگ صدرنشین مسابقات تلقی می‌شود.

 

در 15 مرتبه از 19 مورد قبلی بلوگرانا فصل را با قهرمانی به پایان رسانده است. آخرین باری که آنها در فاصله 11 هفته مانده به پایان صدرنشین بودند اما در نهایت به قهرمانی نرسیدند به فصل 7-2006 برمی‌گردد؛ جایی که رئال مادرید در پایان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. از طرف دیگر لوس بلانکوس 6 عنوان از 33 قهرمانی خود را در حالی کسب کرده که در بازه زمانی 11 هفته ای تا پایان بازی ها صدرنشین بوده است.

 

 

 

 

در 11 مسابقه پایانی همه فصول در تاریخ لالیگا مجموعا 95 تغییر در صدر جدول اتفاق افتاده است. تنها در 44 فصل تیم های قهرمان در فاصله زمانی 11 مسابقه پایان رقابت ها صدرنشین بوده‌اند. بارسلونا 13 بار موفق به انجام این مهم شده که 2 مرتبه آن طی دو فصل اخیر با ارنستو والورده بوده است. اتفاقی که 24 برای رئال مادرید نیز رخ داده است.

 

از طرفی در تاریخ رقابت های لالیگا بارها شاهد تعویض چند باره تیم صدرنشین در 11 هفته پایانی بوده‌ایم. نکته جالب این که رئال بتیس در سال 35-1934 و دپورتیوو در سال 2000-1999 با پیروزی در هر 11 بازی آخر فصل خود قهرمانان رکورد دار لیگ به این لحاظ هستند.

 

 

 

 

حالا باید منتظر ماند و دید آیا بارسلونا که در فاصله 11 هفته مانده به پایان رقابت‌ها صدرنشین است جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد یا رئال مادرید یا تیم دیگری می‌تواند باز هم قهرمان لالیگا را تغییر دهد.
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .