خانه » اخبار » اخبار ورزشی » لیگ را تمام و فصل آینده را ۳۹ هفته کنید!

لیگ را تمام و فصل آینده را ۳۹ هفته کنید!

در حالی که برخی مربیان و بازیکنان تاکید به ادامه بازی‌های لیگ نوزدهم برای تعیین قهرمان سهمیه‌های آسیایی و سقوط کننده‌ها دارند و برخی باشگاه‌ها نیز با ارسال نامه‌ای به سازمان لیگ خواستار تعطیلی کامل مسابقات این فصل شدند ابراهیم صادقی راهکار جالبی ارائه داده و عنوان کرده می‌توان برنامه دیگر کشورها را الگو قرار داد.

 

صادقی در گفت‌وگو با شبکه ورزش عنوان کرد: بعد از ۵۰ روز هنوز مجوز برگزاری تمرین را به ما نداده‌اند و شاید این زمان به ۶۰ روز افزایش یافته و بعد از آن ما فقط ۲۰ روز زمان تمرین داشته باشیم؛ یعنی ۸۰ روز هیچ مسابقه و تمرینی برگزار نشده است و ما باید وارد بازی‌ها شویم.

او یادآور شد: فدراسیون فوتبال لیگ‌های نوزدهم و بیستم را به یکدیگر بچسباند؛ یعنی تا تیرماه مسابقات تعطیل شود و بعد از آن و پشت سر گذاشتن ۶ هفته تمرین توسط تیم‌ها ۹ هفته پایانی این فصل را برگزار کنند تا قهرمان و سرنوشت دیگر تیم‌ها تعیین شود. بلافاصله پس از آن هم لیگ بعدی را شروع کنند و توقفی نداشته باشند.

 

سرمربی سایپا تصریح کرد: تیم‌های خارجی در سال ۴۵ الی ۵۰ بازی انجام می‌دهند و ما نیز می‌توانیم در فصل آینده ۳۹ مسابقه را برگزار کنیم تا مشکلاتی برای تعطیلی لیگ فعلی نداشته باشیم چون در شرایط فعلی و در طول دو ماهِ متوالی نمی‌توانیم برای دو لیگ مختلف بدنسازی کنیم.

صادقی تصریح کرد: اگر این فصل و لیگ آینده به یکدیگر متصل شود ما یک بدنسازی متداوم خواهیم داشت و تمرینات هم به صورت منظم انجام می‌شود؛ البته هنوز کشورهای مطرح هم به جمع‌بندی برای تعیین تکلیف لیگ‌های خود نرسیده‌اند و باید منتظر تصمیمات آنها هم بمانیم.

 

سرمربی سایپا تاکید کرد: در حال حاضر اگر لیگ برگزار شود باید یک دوره آماده‌سازی سنگین برای برگزاری ۹ مسابقه پایانی فصل داشته باشیم و بعد از آن لیگ تعطیل می‌شود تا ما دوباره مراحل آماده‌سازی را انجام دهیم و برای لیگ بیستم آماده شویم که این کار به ضرر سلامتی بازیکنان خواهد بود. علاوه بر آن در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا و مقدماتی جام جهانی را هم خواهیم داشت که خیلی برای ما اهمیت دارد.

صادقی عنوان کرد: متاسفانه لیگ ما برخلاف تمام لیگ‌های معتبر دنیا پول‌ساز نیست و اعتبار لیگ ما به این شکل است که فقط یک تیم ملی خوب داشته باشیم تا به جام جهانی برود و از این اتفاق لذت می‌بریم اما با این شرایط در مقدماتی جام جهانی هم دچار چالش می‌شویم.

 

او با بیان اینکه نیاز به آماده‌سازی برای تیم ملی داریم گفت: با توجه به تغییراتی هم که در کادر فنی تیم ملی افتاده باید اردوی آماده‌سازی خوبی داشته باشیم و ایشان هم می‌خواهد تمرینات منظم و خوبی در نظر بگیرد.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .