خانه » اخبار » اخبار ورزشی » مارادونا: دست خدای جدید باید کرونا را پایان دهد

مارادونا: دست خدای جدید باید کرونا را پایان دهد

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین 34 سال بعد از گل مشهورش به تیم ملی انگلیس در جام جهانی 86 که توسط او با ضربه دست به ثمر رسید و به گل دست خدا مشهور شد می‌گوید دنیا برای پایان بحران اپیدمی کرونا به دست خدایی دیگر نیاز دارد.

 

 

تصمیم فدراسیون فوتبال آرژانتین برای تغییر ساختار فوتبال این کشور تصمیمی که باعث شد تیم مارادونا خیمناسیا از سقوط به دسته پایین‌تر نجات پیدا کند از سوی خیلی‌ها در این کشور به عنوان دست ‌خدایی دیگر برای او توصیف شده بود ولی مارادونا می‌گوید دست ‌خدایی که او انتظارش را می‌کشد دستی است که به اپیدمی کرونا در دنیا پایان می‌دهد.

 

فدراسیون فوتبال آرژانتین دیروز اعلام کرد سقوط تیمها از لیگ دسته برتر این کشور را به مدت دو سال متوقف می‌کند. به این ترتیب  تیم خیمناسیا که هدایتش را مارادونا به عهده دارد و پیش از تعطیلی لیگها به دلیل کرونا در قعر جدول قرار داشت از سقوط به دسته پایین‌تر نجات پیدا کرد.

 

دست خدا اشاره‌ای است به گل دیگو مارادونا به تیم ملی انگلیس در جام جهانی 1986 که اسطوره آرژانتینی آن را با استفاده از دست خود به ثمر رساند ولی داور گل را سالم اعلام کرد تا آرژانتین حریفش را شکست داده و به مرحله بعدی صعود کند. آرژانتین در آن جام جهانی با درخشش بی‌نظیر مارادونا به قهرمانی رسید. گل بحث‌برانگیز مارادونا در آن بازی چندی بعد به دست خدا معروف شد تا این عنوان به عنوان یکی از مشهورترین عناوین گلهای خاص در تاریخ فوتبال ماندگار شود.

 

 

مارادونا بعد از اعلام تصمیم فدراسیون فوتبال آرژانتین گفت: امروز اتفاقی افتاد که خیلی‌ها اسمش را دست خدای جدید گذاشته‌اند. ولی من امروز از خدا می‌خواهم دست خدایی برای ما بفرستد که به این اپیدمی پایان دهد تا مردم بتوانند به زندگی‌شان برگردند و با سلامت و شادی زندگی‌شان را دنبال کنند.

 

 

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .