خانه » اخبار » اخبار ورزشی » معیار یوفا برای حضور در مسابقات اروپایی فصل آینده

معیار یوفا برای حضور در مسابقات اروپایی فصل آینده

به دلیل شیوع کرونا ویروس فصل فوتبالی در اکثر اروپا به تعویق افتاده است. در حالی که لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در انتظار تصمیم گیری است و همه لیگ های داخلی به حالت تعلیق در آمده اند و یا در برخی موارد شایعاتی در رابطه با لغو کامل بازی ها نیز وجود دارد.

 

بلژیک اولین کشوری بود که اعلام کرد مسابقات فوتبالش را به طور کامل لغو کرده و رتبه بندی تیم ها بر اساس وضعیت کنونی آنها در جدول قبل از شیوع ویروس کرونا خواهد بود. در اسکاتلند نیز اکثر باشگاه‌ها رای به لغو کامل مسابقات داده اند. این در حالی است که بازیهای لیگ هلند نیز تا ماه دسامبر یا همان شهریورماه به حالت تعلیق درآمده است.

 

کمیته اجرایی یوفا امروز در یک کنفرانس ویدیویی تاکید کرد که حضور تیم ها در رقابت های اروپایی فصل آینده باید با توجه به شایستگی ورزشی آنها باشد. در بیانیه ها پیرامون این موضوع آمده است: دستورالعمل های یوفا بر اساس اصل پذیرش شایستگی ورزشی بنا نهاده شده است. بنابراین از همه لیگ ها خواسته شده که تمام گزینه های ممکن برای برگزاری مسابقات را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

 

 

یوفا تایید می کند که البته سلامتی در اولویت قرار دارد چرا که این روزها همه مردم باید در خانه بمانند.
سناریوی ایده آل این است که رقابت‌های باشگاهی به تعلیق درآمده دوباره شروع شود تا تیم ها بر اساس شایستگی ورزشی در مسابقات اروپایی فصل آینده حضور داشته باشند. اگر رخ دادن چنین اتفاقی مقدور نباشد ممکن است که بازی‌ها در فرمتی متفاوت برگزار شود تا باز هم نتایج بر اساس شایستگی مشخص شوند.

 

یوفا همچنین در این بیانیه تاکید کرد که در صورت اجبار به لغو کامل مسابقات باید نتایج بر اساس همان اصل شایستگی ورزشی و بدون رفتارهای تبعیض آمیز و غلط مشخص شود.

برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .