خانه » اخبار » اخبار ورزشی » مهدی: تیم ها سریعتر نتایج تست ها را به سازمان لیگ بدهند

مهدی: تیم ها سریعتر نتایج تست ها را به سازمان لیگ بدهند

سهیل مهدی مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ درباره ادامه برگزاری بازی ها گفت: ما علیرغم فشارهایی که از سوی برخی تیم ها برای عدم برگزاری مسابقات وجود داشت ستاد مقابله با کرونا مجوز داد تا بتوانیم بازی ها را شروع کنیم و پروتکل ها در این رابطه نوشته شد.

مهدی در ارتباط با این بند از پروتکل که در صورت ابتلای بیش از 5 بازیکن یک تیم به ویروس کرونا هم گفت: اگر تیمی بیش از 5 بازیکنش به کرونا مبتلا باشند بازی هایش معوق می شود اما تمریناتش را می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین کسب مجوز از سازمان لیگ و فدراسیون پزشکی ورزشی انجام بدهد.

او درباره تیم گل گهر هم گفت:تا الان فقط مصاحبه ها را دیدیدم و نتایج رسمی به ما اعلام نشده است. متاسفانه شنیدیم که برخی باشگاه ها وارد تمرین شده اند آن هم در حالی که نتیجه را به ما اعلام نکرده اند. این تخلف است و باید قبل از تمرین تست ها را ارائه بدهند و ما ببینیم که آیا نتایج مطابق پروتکل هست و تیم اجازه تمرین را دارد یا نه؟ تیم هایی البته پیشگیری کرده و تمرینات را تعطیل کردند این قابل تقدیر است ما باید هرچه زودتر نتایج رسمی آزمایش ها را به مراجع ذی صلاح بدهند تا زودتر مجوز تمرینشان صادر شود.

مسئول برگزاری مسابقات گفت: برخی از باشگاه ها گفتند سه هفته برای آماده سازی کم است ما این زمان را 4 هفته و فشرده بازی ها را کم کردیم اما الان می بینیم که سه روز گذشته اما خیلی از تیم ها تست هایشان را انجام ندادند.

او اضافه کرد: ستادکرونا در ورزش موظف کرده که هر روز نیروهای ویژه این ستاد برسرتمرین تیم ها حضور پیدا کرده و در بحث اجرای پروتکل نظارت داشته باشند. از فردا بعید می دانم تیمی داشته باشیم که بدون حضور ناظران تمرین کند. ناظران هر روز باید گزارش وضعیت بدهند و با پزشکان تیم ها برای اجرای پروتکل باید در ارتباط باشند.

سهیل مهدی در این ارتباط که آیا باشگاه ها باید در دوران تعطیلات از بازیکنانشان مراقبت های بیشتری می کردند گفت: کاملا این درست است. اگر بازیکنان تحت کنترل کادرپزشکی بود ودر چارچوب پروتکل ها عمل و تمرین می کرد مسلما این تعداد الان کمتر بود. خیلی از موارد در تیمها رعایت نشده است.

او در این باره که اگر تیمی بازیکنانش در حین مسابقات دچار کرونا بشوند چه خواهد شد گفت: بازی های این تیم ها معوق می شود. فرضیه اولیه ما این است که مسابقات در سلامت کامل بازیکنان برگزار شده و هیچ خطری سلامتی کسی را تهدید نمی کند. ما به دنبال اجرای صحیح پروتکل ها در فضای تمرین و آماده سازی هستیم اگر تیمی با مشکل مثبت شدن تست بازیکنانش مواجه شد باید پروتکل را تا اجرای رسیدن به مرحله سفید انجام داده و سپس دوباره وارد فاز تمرین و مسابقه شود و در شرایط متفاوت قطعا روش های جایگزین که پیش بینی کرده ایم را انجام می دهیم.

او در بخش دیگری از حرف هایش گفت: لیگ در شرایطی برگزار می شود که تیم ها در مرحله سفید باشند. ما قصد داریم تا آخر هفته مراکز جایگزینی و ثالثی را برای انجام تست تغعیین کنیم تا تیم ها دوباره در آنجا تست بدهند که خدای نکرده خطایی در آزمایش ها نباشد. مهدی گفت: درنهایت اگر قرار بر تغییر پروتکل ها باشد این اتفاق از طریق وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا خواهد افتاد.

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .