خانه » اخبار » اخبار ورزشی » نگرانی ونگر از فروش باشگاه های فرانسوی

نگرانی ونگر از فروش باشگاه های فرانسوی

در چند سال اخیر تعدادی از باشگاه های فرانسوی به سرمایه گذاران خارجی فروخته شدند و اگرچه باشگاه های پاری سن ژرمن و لیل نمونه های موفقی بودند اما بقیه با مشکلات زیادی روبرو شدند.

مهمترین نمونه باشگاه بوردو است که هواداران آن نحوه اداره باشگاه توسط کینگ استریت مالک آمریکایی مشکل دارند. باشگاه دسته دومی سوشو هم بعد از اینکه به یک گروه تجاری چینی فروخته شد نتوانست انتظارات را برآورده کند.

مارسی هم اگرچه در این فصل در رتبه دوم لیگ 1 بود اما هواداران این تیم معتقدند که عدم سرمایه گذاری مناسب فرانک مک‌کورت مالک آمریکایی باشگاه به معنای این است که این موفقیت تداوم نخواهد داشت.

ونگر هم در مصاحبه با BeIN Sports تایید کرد که فروش باشگاه ها به سرمایه گذاران خارجی لزوما به موفقیت باشگاه ها منجر نمی شود و حتی می تواند به ضرر آنها تمام شود.

 

 

او گفت: متاسفانه ما امروز شاهد یک پدیده معکوس هستیم. برای مثال در مورد مالکیت باشگاه های فرانسوی. آنها به تدریج در اختیار افرادی قرار می گیرند که سازنده آینده باشگاه نیستند؛ بلکه سرمایه گذارانی هستند که به دنبال کسب پول در زمان کوتاه هستند.

و می توانیم امروز در فرانسه ببینیم که مشکلات زیادی در این سطح وجود دارد زیرا باشگاه های ناراضی هستند. هواداران احساس می کنند که هدف اصلی این افراد نه ساختن یک تیم خوب که کسب منفعت مالی است.

شاید ما باید یک کمیسیون اخلاقی خرید باشگاه ها ایجاد کنیم تا بررسی کنند هدف واقعی افراد برای خرید یک باشگاه چیست. نمی توان تنها به دلایل مالی فرهنگ فوتبالی یک کشور را زیر و رو کرد.

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .