خانه » اخبار » اخبار ورزشی » هر بازی 1.4 میلیون؛ نیمار، شکست بزرگ الخلیفی

هر بازی 1.4 میلیون؛ نیمار، شکست بزرگ الخلیفی

به نقل از مارکا تابستان 2017 و پس از حواشی بسیار نیمار بارسا را به مقصد پی اس جی ترک کرد. یک ماه بازیکنان و مسئولان بارسا در تلاش بودند تا مانع جدایی او شوند ولی ستاره برزیلی رویای دیگری در سر داشت.

او راهی پی اس جی شد تا در این تیم با خروج از سایه مسی تبدیل به یک رهبر تمام عیار شود ولی پس از گذشته نزدیک به سه سال انتقال او چیزی جز شکست نبوده است.

 

 

 

 

روز گذشته بود که اعلام شد فصل 20-2019 لوشامپیونا به دلیل شیوع کرونا نیمه تمام خواهد ماند. با دستور نخست وزیر فرانسه تمامی فعالیت های ورزشی تا متاه سپتامبر ممنوع شد و به این ترتیب امکان از سرگیری لوشامپیونا ممکن نخواهد بود. اتفاقی که قطعا از هر لحاظ برای تیمی مثل پی اس جی گران تمام خواهد شد و حالا این باشگاه چاره ای جز کاهش دستمزد بازیکنانش نخواهد داشت.

 

پی اس جی سال 2017 رقم 222 میلیون یورو برای جذب نیمار هزینه کرد و به او سالانه 37 میلیون یورو نیز دستمزد پرداخت می کند. این در حالی است که نیمار در فصل اول حضورش و به دلیل مصدومیت 100 روز در میادین غیبت داشت و  تنها در 30 بازی از 56 بازی تیمش حاضر بود. او بازی برگشت حساس برابر رئال در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را از دست داد و پی اس جی با شکست 0-2 از رقابت ها حذف شد.

 

 

 

 

فصل دوم حضور او نیز با یک مصدومیت سنگین همراه بود. او هر دو بازی برابر منچستریونایتد در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را از دست داد و در مجموع 88 روز به دور از میادین بود. نیمار در 28 بازی از 55 بازی فصل 19-2018 پی اس جی حاضر بود.

فصل جاری نیز نیمار به دلیل مصدومیت بازی های ابتدایی را از دست داد و یک مصدومیت دیگر سبب شد تا از 44 بازی ممکن او تنها در 22 بازی حضور داشته باشد.

به این ترتیب و با پایان اعلام شدن فصل 20-2019 نیمار تا به اینجا در 80 بازی از 155 بازی ممکن برای پی اس جی به میدان رفته(51 درصد بازی ها) و  به عبارتی باشگاه پاریسی برای هر بازی به او 1.4 میلیون یورو پرداخت کرده است!

دریافت 111 میلیون یورو برای هشتاد بازی در حالی که ستاره برزیلی تاثیرگذاری خاصی هم نداشته چیزی جز یک شکست مالی و ورزشی بزرگ برای ناصر الخلیفی(مدیر پی اس جی) نمی حسوب نمی شود.

 

 

 

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .