خانه » اخبار » اخبار ورزشی » همکاری فیفا با WHO برای مقابله با خشونت خانگی

همکاری فیفا با WHO برای مقابله با خشونت خانگی

فیفا سازمان بهداشت جهانی و کمیسیون اروپا اعلام کردند در همکاری با یکدیگر کمپینی به نام #SafeHome راه‌اندازی کرده‌اند که هدفش حمایت از زنان و کودکانی است که در دوران قرنطینه ناشی از اپیدمی کرونا با خطر خشونت خانگی مواجه هستند.

 

 

درحالیکه این روزها در سراسر دنیا خانواده‌های بسیاری در قرنطینه به سر می‌برند آمار گزارشهای مربوط به خشونت خانگی به شدت افزایش یافته و این باعث شده زنان و کودکان آسیب‌پذیر در موقعیت خطرناکی قرار بگیرند. فیفا به همراه این دو سازمان با اجرای کمپین فوق که چندین نفر از فوتبالیست‌های فعلی و قدیمی در آن مشارکت دارند در تلاشند به حل این مساله کمک کنند.

 

از جمله فوتبالیست‌های حاضر در این کمپین می‌توان به آلوارو آربلوا روزانا آگوستو ویتور بایا خلیلو فادیگا ماتیاس گینتر دیوید جیمز آنیکه کران مارکو ماتراتزی میلاگروس منندز نوئمی پاسکوتو گراهام پاتر میکائل سیلوستر کلی اسمیت اولیور تورس و کلمنتین توره اشاره کرد.

 

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا درباره این کمپین گفت: فیفا به همراه سازمان بهداشت جهانی و کمیسیون اروپا از جامعه فوتبال می‌خواهد برای افزایش آگاهی عمومی درباره این وضعیت غیر قابل تحمل نقش‌آفرینی کند. شرایط بغرنج و غیر قابل پذیرشی که به خصوص زنان و کودکان را در خانه‌های خودشان با تهدید مواجه می‌کند. جایی که باید محل آرامش امنیت و سعادت آنها باشد.

 

 

.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .