خانه » اخبار » اخبار ورزشی » وقتی فوتبال امارات در قُرق ایرانی‌ها بود(عکس)

وقتی فوتبال امارات در قُرق ایرانی‌ها بود(عکس)

چند سال قبل از آنکه ستاره های ایرانی برای بازی در حاشیه خلیج فارس راه کشور قطر را در پیش بگیرند لیگ امارات مامنی برای بازیکنان مطرح کشور ما بود. ستاره های پرتعدادی در دهه 80 از ایران با قراردادهای سنگین راهی کشور امارات شدند و در تیم های مختلف این کشور توپ زدند.

این تصویر یکی از دیدارهای لیگ امارات میان الشعب و الشارجه را نشان می دهد که تقابل 4 بازیکن ایرانی بود. علی سامره و جواد کاظمیان در تیم الشعب حضور داشتند و مسعود شجاعی و رسول خطیبی نیز برای الشارجه توپ می زدند. از این رو آنها در مسابقه رودررو مقابل یکدیگر قرار گرفتند. از این دست تقابل ها در فوتبال امارات کم اتفاق نمی افتاد.

 

 

 

در اوایل دهه 90 اما فدراسیون فوتبال امارات برای لیگ این کشور نام جعلی خلیج ع.ر.ب.ی را انتخاب کرد و از آن زمان دیگر فوتبالیست های ایرانی به هیچ کدام از تیم های اماراتی نرفتند و به نوعی قطر به مقصد ستاره هایی تبدیل شد که می خواهند فوتبالشان را در حاشیه خلیج فارس دنبال کنند.

به غیر از بازیکنانی که در بالا به آنها اشاره شد محمد نوری علی کریمی سیاوش اکبرپور ایمان مبعلی فرهاد مجیدی مرحوم مهرداد اولادی مهرزاد معدنچی میلاد میداوودی حامد کاویانپور حسین کعبی مهدی رجب زاده پژمان نوری محمدرضا خلعتبری علی دایی محمد نصرتی آرش برهانی میثم بائوکریم باقری مازیار زارع غلامرضا عنایتی علیرضا واحدی نیکبخت و … از جمله بازیکنانی بودند که در دهه 80 شمسی برای تیم های اماراتی به میدان رفتند.

اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .