خانه » اخبار » اخبار ورزشی » 11 سال از صعود تاریخی تراکتور گذشت(عکس)

11 سال از صعود تاریخی تراکتور گذشت(عکس)

18 خرداد سال 88 برای تراکتور و انبوه هواداران این تیم روز باشکوهی بود. در آن فصل بعد از اینکه قرمزپوشان دو فصل پیایی با پیوس تا آستانه صعود پیش رفتند و یک سال نیز احد شیخ لاری در این راه ناکام ماند هدایت تراختور به یک مربی جوان به نام فراز کمالوند سپرده شد. در حالی که در آن فصل ناصر شفق ابتدا با نادر دست نشان مذاکره کرده بود اما رقم پیشنهادی بالای او سبب شد تا کمالوند جوان و جاه‌طلب با مبلغی در حدود دو نیم برابر کمتر به عنوان سرمربی تیم محبوب و مردمی تراکتور معرفی شود. 

کمالوند در آن فصل تیمی جوان و یکدست را بست و به مسابقات فرستاد. عملکرد خوب تراکتور در آن فصل و به خصوص در نیم فصل دوم باعث خوشحالی هواداران آذری شده بود ودر نهایت هم مزد زحمات کمالوند و شاگردانش با صعود به لیگ برتر داده شد.

 

 

 

18 خرداد سال 1388 و در فاصله چند روز تا انتخابات ریاست جمهوری آن زمان و در روزی که محمد علی آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی تماشاگر ویژه بازی بود شاگردان فراز کمالوند با پیروزی مقابل آلومینیوم هرمزگان بالاتر از شاهین بوشهر رقیب اصلی خود به لیگ برتر صعود کردند. 

تیمی که در آن زمان بازی های خود را در استادیوم اختصاصی برگزار می کرد درون دروازه از جییوا آزوبدو و گئورگ کاسپاروف بهره می جست. در خط دفاعی میرشفیعیان و رامین محمدپور به همراه سید محسن حسینی سه مدافع میانی تراختور بودند که به دلیل اختلاف با فراز رامین از تیم کنار گذاشته شد و البته این قضیه در مورد هدایت شهریاری مدافع راست تراکتور صادق بود و ترشیز به عنوان دفاع راست و مصطفی اکرامی در چپ مدافعان کناری فراز بودند که این دو نفر دو سال در لیگ برتر هم این نقش را ایفا کردند. در خط میانی یک هافبک جنگده با شماره 28 به نام مهدی کیانی از امیدهای صباباتری به تراکتور پیوسته بود و مهدی رفیعی و علیرضا جلیلی تکنیکی و ریز نقش دیگر بازیکنان میانی فراز بودند و البته احمد سعیدی با شماره 20 و حمید مروی با شماره 15 یاران تعویضی این خط بودند.

 

در خط حمله نیز امیر محبی به همراه مسعود ابراهیم زاده و مسعود ابطحی سه انتخاب اول فراز بودند و البته علی عبادی با شماره 9 در کنار روح الله عطایی و کارلوس روبرتو داسیلوا برزیلی که از سرخپوشان دلوار افزار به تراکتور آمده بود دیگر مهاجمان تیم کمالوند بودند.

در بازی آخر آن فصل نیز امیر محبی گل صعود تراکتور را به ثمر رساند تا انتظار چندین ساله پرشورها به پایان برسد و از آن تاریخ به بعد یک قطب جدید در فوتبال ایران ایجاد شد. قطبی که این روزها یکی از مدعیان قهرمانی است و حالا تلاشش را برای کسب حداقل یک جام در لیگ برتر انجام می‌دهد.
.
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .