به گزارش “مجله ایما” رئیس کمیته حرفه ای سازی فدراسیون فوتبال و همین طور مسئول برگزاری بازی های لیگ برتر در باره شرایط این روزهای فوتبال ایران به صحبت پرداخت. 

 

 

خوشبختانه مورد کرونایی در لیگ نداشتیم

 

خوشبختانه ثبت قطعی کرونا در میان فوتبالیست ها نداشتیم و گزارشی مبنی بر مبتلا شدن کسی به دست ما نرسیده بود. ما تلاش کردیم تا با دستوراتی که می آید شرایط را به پیش ببریم و با توجه به اینکه سعی تا موجبات سرگرمی و نشاط جامعه را نیز فراهم کنیم در اجرا کردن دستورات و ضوابطی که برای مقابله با این ویروس داده شده بود موفق عمل کنیم. در رابطه با برگزاری رقابت های فوتبال ما مجوزهای لارم را داشتیم و به همان دلیل هم اقدام به برگزارای بازی ها می کردیم. به هرحال ریسک هست اما ما سعی کردیم با رعایت همه نکات ایمنی بهداشتی درصد خطا را پایین بیاوریم. مانند ضدعفونی کردن همه فضاهای مورد استفاده و همینطور پلمپ کردن رختکن ها پس از ضدعفونی که در نهایت تحویل آن به تیم حریف از جمله اتفاقاتی بود که پیش از هر بازی می افتاد. تا جایی که ممکن بود سعی کردیم همه نکات و ضوابط بهداشتی را عمل کنیم. 

 

از ستاد مبارزه با کرونا گفتند از 14 فروردین بازی ها شروع شود

 

ما تمامی موارد را برای برگزاری بازی ها بر اساس شیوع ویروس و دستورات و ضوابطی که به ما داده می شد برنامه ریزی کردیم و مشاوره و دستورالعمل های زیادی را از ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفتیم. این دوستان به ما مشاوره دادند که می توانم از 14 فروردین به بعد می توانیم لیگ های خود را آغاز کنیم. البته خوب می دانیم که این ویروس متاسفانه پدیده ای است که باید هرچه زودتر از جامعه جمع شود و با این حساب رفتارهای همه ما در عدم شیوع و جمع شدن آن اهمیت بسیاری دارد اگر برنامه ریزی ها به همان ترتیبی که انجام شده پیش برود این ویروس زود رخت برمی بندد و ما می توانیم بازی ها را در همان موعد مقرر برگزار کنیم. 

 

برای جام جهانی فرصت بیشتری داریم

 

خوشبختانه تا آغاز بازی های جام جهانی زمان زیادی باقی مانده و همین موضوع هم سبب شده تا فیفا خود را هیچگونه درگیر این ماجرا نکند و به همین دلیل بازی های مقدماتی جام جهانی را با تعویق روبرو کرد. همین موضوع باعث شد تا برای برنامه بازی های ملی، فرصت عمل بیشتری در اختیار  فیفا و ای اف سی قرار داشته باشد. در حال حاضر می توان گفت تنها دو بازی که ما در فروردین ماه داشتیم رسما به تعویق افتاده است. 

 

تاکید داریم بازی های مطابق قرعه کشی انجام شده باشد

 

با توجه به شرایطی که داریم اصرار زیادی داشتیم تا بازی های مقدماتی دقیقا با همین منوال پیش برود و در میان بازی هایی که باید برگزار می شد تغییری صورت نگیرد جرا که دو بازی پایانی ما برابر عراق و بحرین است و ما باید با استفاده از هوادارانی که در تیم ملی حمایت می کنند دو بازی حساس پایانی را برگزار کنیم تا تشوبق های هواداران ملی پوش موجبات بالا رفتن وضعیت روحی بازیکنان تیم ملی شود. 

 

امیدواریم تا اواسط ماه رمضان لیگ را تمام کنیم

 

اگر بتوانیم در زمانی که تعیین شده است لیگ را آغاز کنیم خوشبختانه با برنامه ریزی های قبلی می توانیم لیگ نوزدهم را در اواسط ماه مبارک رمضان و یا در پایان آن به اتمام برسانیم و با این حساب نزدیک به آنچه که پیش بینی کرده بودیم بازی ها را به پایان خواهیم برد.

 

اگر به قطر می رفتیم 14 روز باید در قرنطینه می ماندیم

 

ما همه برنامه ها را هماهنگ کرده بودیم بلیت و ویزا هم گرفته بودیم تا بتوانیم در جلسه مهم دوحه حضور پیدا کنیم اما استعلام گرفتیم و دیدیم که حتی خود ایرلاین قطر دستورالعملی به ما داد که در آن عنوان شده بود که کشورهایی که در خط اول کرونا هستند باید با شرایط ویژه ای پا به قطر بگذارند. شرایطی که یکی از آنها حضور 14 روزه در قرنطینه بود و طبیعتا قطر رفتن اصلا نمی توانست به کار ما بیاید و با این حساب ما هم از دوستانی در قطر بودند خواهش کردیم تا در جلسه مورد نظر حضور پیدا کنند. 

 

قطر پیشنهاد بازی های متمرکز را داد اما قبول نکردیم

 

قطری ها که به واسطه حضور در رقابت های کونکاکاف تمایل دارند تا لیگ قهرمانان آسیا هرچه سریعتر جمع شود و به همین دلیل پیشنهاد دادند تا ادامه بازی ها به طور متمرکز و در یک کشور برگزار شود اما با این دلیل که ما بازی های خارج از خانه خود را انجام داده بودیم حال به دنبال بازی خانگی نماینده هایمان در آسیا هستیم و به همین دلیل با پیشنهاد قطری ها مخالفت کردیم. 

 

به زودی ابلاغیه ها به ما ایمیل می شود

 

پایان بندی جلسه قطر در امارات برگزار شد و آنجا هم پیشنهاداتی داده شده و حالا قرار بر این است تا از طریق ایمیل در جریان برنامه ها و چگونگی برگزاری بازی های باقیمانده قرار بگیریم. البته هنوز به صورت قطعی به ما درباره چگونگی برگزاری این بازی ها چیزی نگفته اند اما این موضوع که ممکن تیم های باشگاهی هم در ماه های تیر و مرداد و شهریور برگزار شود.

 

نظرات

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.