دانلود سریال یاغی

فوتبال ایران و لیگ برتر پس از مدتی وقفه از هفته اول تیرماه از سر گرفته خواهد شد اما هنوز تاریخ دقیقی برای ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی از سوی فیفا و ای اف سی اعلام نشده. سایت یازده با آنالیز کل بازی های لیگ برتر تا پایان هفته بیست و یکم به تازگی با انتشار اینفوگرافی هایی عملکرد بازیکنانی که در اردوهای اخیر تیم ملی در زمان ویلموتس حضور داشتند پرداخته و در این یادداشت عملکرد این بازیکنان در بخش هجومی را بررسی خواهیم کرد.

 

نکته: آمار عملکرد لژیونرهای ایرانی از سایت های معتبر اروپایی برداشته شده و به دلیل عدم محاسبه بعضی از آیتم ها در این سایتها در بعضی از بخش ها عددی مقابل نام بازیکن قرار نگرفته است.

 

بازیکنان بین خط؛ ستاره های فوتبال امروزی
در سالهای گذشته و پس از پایان فوتبالِ بازیکنانی مثل کریمی جباری و نویدکیا بارها از کمبود هافبک‌های بازیسازِ کلاسیک در پست شماره 10 صحبت شده اما حقیقت این است که تغییرات مستمر و پیوسته در فرم های تاکتیکی فوتبال تغییراتی هم در شرح وظایف بازیکنان ایجاد کرده و همانطور که در فوتبال امروز جهان بازیکنانی شبیه به زیدان ندود ریکلمه و ده های کلاسیک کمتر دیده میشوند در ایران هم بازیکنانی با خصوصیات ترکیبی وینگر- بازیساز بهتر می توانند خودشان را به سطح اول برسانند.
 اگر شجاعی همچنان یادآور ده کلاسیک است دژاگه حاج‌صفی و قدوس نماد نیروهای هجومی بین خطوط در فوتبال ایران هستند. وینگرهای امروزی معمولا توان بازی در چند پست را دارند. شاید برای توضیح تفاوت وینگر-بازیسازها با شماره 10 های کلاسیک اشاره به این نکته مناسب باشد: وینگر-بازیساز ها با توان سرعتی-استقامتی بیشتر نسبت به ده ها وظایف دفاعی بیشتری دارند و با جابجایی زیاد در زمین از بازیکنان محوری در اجرای فوتبالِ امروزی هستند (فوتبالی که با فراگیری انواع پرسینگ و علم تمرین و بدنسازی به فوتبالیستهایی با توان بدنی بالاتر وابسته است.)
در سالهای گذشته طارمی امیری دژآگه ترابی جهانبخش انصاری‌فرد قدوس و حاج صفی به عنوان وینگر در تیم ملی ایران بازی کرده اند. همه این بازیکنان تجربه بازی در پست های مختلفی دارند و بعضی از آنها مهاجم نوک تیم های باشگاهی‌شان هستند.

پرترافیک ترین بخش اسکواد تیم ملی فوتبال ایران مربوط هافبک های هجومی و وینگرهاست. شش ستاره لیگ ایران شجاعی امیری دژاگه
ترابی محبی و حاج‌صفی با چهار ستاره لژیونر ایرانی جهانبخش مهرداد محمدی قلی‌زاده و قدوس برای به دست آوردن سه پست در تیم ملی رقابت می کنند. به این جمع طارمی را هم اضافه کنید که گرچه پست اصلی او مهاجم است اما در تیم ملی و به خصوص در زمان کی‌روش بیشتر به عنوان یک وینگر به زمین رفته.  

 

 

 

ترابی – محبی؛ وینگرهای گلزن
وینگرهای ملی‌پوش حاضر در لیگ ایران را می توانیم به دو نسل تقسیم کنیم نسل اول شامل امیری و دژاگه که پیش از این در لیگ های اروپایی بازی کرده اند حالا بالای 32 سال سن دارند اما قطعا در مسیر پنجمین صعود تیم ملی به جام جهانی می توانند به کار تیم ملی بیایند. .سرآمد نسل جوانتر وینگرهای ملی پوش لیگ ایران ترابی است که در 25 سالگی به اوج درخشش در لیگ برتر رسیده و بر اساس نمرات سایت یازده با متوسط نمره 7.80 بهترین بازیکن لیگ است. محبی و قائدی دو بازیکنی که سابقه بازی در پست مهاجم و وینگر را دارند دو ستاره جوانتر لیگ هستند. بر اساس آمار سایت یازده در فصل جاری ترابی با متوسط 2 و محبی با 1.8 شوت در هر بازی میل گلزنی بیشتری نسبت به دژاگه امیری و شجاعی داشته اند. ترابی با 8 گل 5 پاس گل و متوسط 1.7 پاس کلیدی در هر بازی تاثیرگذارترین وینگر لیگ ایران است و همانطور که در اینفوگرافی سایت یازده می‌بینید امیری و محبی با تاثیرگذاری مستقیم روی 8 گل تیم‌شان از موفقترین وینگرهای ملی پوش لیگ هستند.

 

 

 

 

وینگرهای لژیونر؛ دغدغه شیرین اسکوچیچ
جهانبخش که سابقه آقای گلی در لیگ هلند را دارد امسال توانست با گل زیبایش برابر چلسی توجه رسانه های انگلیسی را جلب کند. علیرضا با سابقه 50 بازی ملی هنوز کار دشواری برای تثبیت جایگاهش در رقابتی ترین لیگ جهان دارد و امسال تنها 8 بار برای برایتون به میدان رفته و 2 بار هم برای این تیم گل زده. وینگر 26 ساله ایرانی در زمان کی‌روش مهره ای کلیدی برای تیم ملی بود و هنوز از مدعیان اصلی حضور ثابت در ترکیب تیم ملی است.
قدوس ستاره بین المللی ایران امسال تحت تاثیر تخلف در زمان انتقال به باشگاه آمیان با محرومیت 4 ماهه مواجه شد تا تمام بازی های دور رفت مرحله اول مقدماتی جام جهانی را از دست بدهد و هرگز تجربه همکاری با ویلموتس را به دست نیاورد. سامان تا امروز تنها 5 بار برای آمیان به میدان رفته و حاصل عملکرد او در این مدت یک گل و 1.2 پاس کلیدی در هر بازی بوده. تعطیلی لیگ فرانسه به معنی پایان اولین فصل قدوس در آمیان است و باید دید با توجه به دوری بلند مدت او از میادین اسکوچیچ چه تصمیمی درباره او خواهد گرفت.
قلی زاده و محمدی کمترین تعداد بازی ملی را در جمع وینگرهای ملی پوش ایرانی دارند اما عملکرد این فصل‌شان در لیگ بلژیک و پرتغال شانس آنها را برای بازیهای ملی بیشتر افزایش داده است.
قلی‌زاده ستاره دریبل‌زن و چپ پای ایران در اولین فصل حضور در اروپا عملکرد با ثباتی داشته و طبق آمار سایت یازده در 22 بازی روی 9 گل تاثیر مستقیم داشته و آمار متوسط پاس کلیدی و دریبل او نشان دهنده تاثیرگذاری بالای او در فاز هجومی تیم‌اش است.

 

 

 

مهرداد محمدی که توانایی بازی در وینگر چپ راست و مهاجم را دارد بر اساس اینفوگرافی سایت یازده این فصل در 20 بازی باشگاهی 7 گل زده و با 5 پاس گل ستاره تیم‌اش تا اینجای کار بوده. آمار گل زده پاس گل متوسط 1.5 شوت در هر بازی و بیش از یک پاس کلیدی و دریبل در هر 90 دقیقه آمار عملکرد ملی پوشی است که نسبت به رقبایش کمترین بازی ملی را دارد و این نشان میدهد اسکوچیچ گزینه های پرتعداد و متنوعی برای 4 پست جلوی زمین تیم‌اش دارد.
 

 

 

مهاجم مرکزی؛ چند گزینه بین المللی
شاید این ادعا درست باشد که پس از نسل طلایی 98 تا 2006 هرگز فوتبال ایران حضور همزمان این تعداد مهره با کیفیت و بین المللی در پستهای هجومی را تجربه نکرده است. در دو اینفوگرافی بالا عملکرد 9 وینگر بررسی شد و حاج صفی هم که پیش از این در یادداشتی به آن پرداخته بودیم میتواند به عنوان وینگر بازی کند. در کنار اینها نباید از نام بازیکنان چند پستی مثل طارمی و قائدی هم گذشت که اگر چه در باشگاهشان به عنوان مهاجم بازی میکنند اما توان بازی در یک خط عقب تر را دارند و طارمی بیشتر بازیهای ملی اش را در پست وینگر به زمین رفته است.

آزمون طارمی انصاری‌فرد و کاوه رضایی مدعیان اصلی خط حمله تیم ملی هستند و قائدی و علیپور هم برای به دست اوردن جایگاهی در تیم ملی تلاش میکنند.

 

 

آزمون؛ منعطف و گلزن
سردار امسال شانس زیادی برای انتقال از روسیه به اروپای مرکزی و غربی دارد و طبق گمانه زنی های رسانه ای فصل آینده را در یکی از لیگ های سطح اول جهان توپ خواهد زد. آزمون که از جام ملت های 2015 مهاجم اول تیم ملی بوده در این 5 سال به مرز 50 بازی ملی رسیده و در 25 سالگی با 32 گل ملی یکی از گلزنان برتر تاریخ تیم ملی است. بر اساس اینفوگرافی سایت یازده سردار در فصل جاری لیگ روسیه در 21 بازی برای زنیت 10 گل و 6 پاس گل ثبت کرده و متوسط 2.8 شوت در هر بازی نشان دهنده میل گلزنی بالای اوست. تاثیرگذاری روی 16 گل در 21 بازی نشان میدهد او فرم خوبی دارد و اسکوچیچ برای پست مهاجم مرکزی می تواند روی یک بازیکن با کیفیت بین‌المللی حساب باز کند.

 

 

طارمی؛ تیک اف در اروپا
انتقال طارمی به ریوآوه این نگرانی را به وجود آورده بود که نکند یکی از مهمترین استعدادهای ایرانی سقف آرزوهایش کوتاه بماند و تجربه بازی در تیم‌های نامدار اروپایی را به دست نیاورد. طارمی اما در اولین فصل حضور در ریوآوه ستاره اول تیم هفتم لیگ پرتغال است و شاید در پایان فصل راهی یکی از باشگاه های بزرگ پرتغال شود. مهدی این فصل در 21 بازی 8 گل زده و با 6 بار گرفتن پنالتی از این نظر رکورددار لیگ پرتغال است. یکی از سوالهای مهم درباره تیم ملی اسکوچیچ سیستم و آرایش پایه تیم اوست و پست بازی طارمی در تیم ملی تحت تاثیر پاسخ این پرسش است. اگر مربی کروات علاقه به استفاده از دو مهاجم مرکزی داشته باشد طارمی شانس بازی در پست موردعلاقه‌اش مهاجم مرکزی دارد و اگر اسکوچیچ بخواهد با تک مهاجم بازی کند شاید باز هم مانند گذشته طارمی را در پست وینگر و کمی دورتر از دروازه حریف ببینیم.

 

 

 

کاوه رضایی؛ استاندارد و قابل اعتماد
کاوه در سومین فصل حضورش در لیگ بلژیک در 22 بازی روی 16 گل تیم‌اش تاثیر مستقیم گذاشته و بهترین گلزن تیم سوم جدول لیگ است. کاوه که نسبت به رقبایش بازی ملی کمتری را تجربه کرده است در 28 سالگی یکی از بهترین فصل های فوتبالی اش را پشت سر میگذارد و امید زیادی دارد به عنوان یک مهاجم استاندارد و قابل اعتماد در تیم اسکوچیچ به جایگاه بهتری برسد.

 

 

کریم انصاری فر؛ تجربه ویژه
کریم با 30 سال سن و تجربه دو جام جهانی با تجربه‌ترین مهاجم ملی پوش ایرانی است و امیدوار به تجربه سومین جام جهانی. انصاری فرد که امسال در لیگ قطر توپ می‌زند در 15 بازی 6 گل زده و متوسط 2.3 شوت در هر بازی را ثبت کرده. انصاری فرد پس از 81 بازی ملی برای حفظ جایگاهش سه رقیب در لیگ های اروپایی دارد و رقبای جوانی مثل قائدی.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.