به گزارش “مجله ایما”، بعد از حضور در ذوب آهن، اوساگوآنا در شرایطی راهی پرسپولیس شده که مدعی است قادر به شکل دادن اتفاقات بزرگی خواهد بود.

به گزارش “مجله ایما”، کریستین اوساگوآنا، مهاجم نیجریه‌ای پرسپولیس که در نقل و انتقالات زمستانی به این تیم اضافه شد، هنوز نتوانسته گلی برای سرخ‌ها به ثمر برساند و این فرصت با توجه به تعطیلی لیگ تا آینده‌ای نا معلوم از او گرفته شده است.

اوضاع در پرسپولیس طبق چیزی که تصور می‌کردی برای تو پیش رفت؟

به هرحال برای یک بازیکن حرفه‌ای این مهم است که در جایی حضور داشته باشد که اعتماد کامل به او شکل گیرد. من تا جایی که بتوانم تلاش خواهم کرد و بخش دیگری از کار به مجموعه و کادرفنی بستگی دارد. با این حال برای یک مهاجم نیز مهم این است که گل بزند و این آمار است که توانایی او را نشان می‌دهد. من گلی نزدم و طبیعی است که از شرایط خودم راضی نباشم. اما خوشحالم در تیمی حضور داشتم که روند صعودی و رویای قهرمانی را دنبال می‌کرد و برای آن می‌جنگید. شاید فرصتی دیگری پیش آمد که توانستم گل بزنم و از این نظر هم به شرایط رضایتبخش رسیدیم.

 

اما شایعاتی درباره تعویق مسابقات و یا لغو آن وجود دارد.

این تنها مختص فوتبال ایران نیست. تمام دنیا درگیر این مساله شده است. مسلما باید انتظار کشید. دنیای بدون فوتبال خیلی زشت است و واقعا یک چیز بزرگی را کم دارد. این مساله خیلی نگران کننده است و مطمئنا بحث اصلی سلامت است. امیدوارم خیلی زود همه چیز به روال عادی برگردد. هیچ گاه کسی این شرایط را به خاطر ندارد و مسلم است که همه در انتظار این هستیم تا به شرایط مناسب نزدیک شویم. ما اینجا نیستیم که ابراز نگرانی کنیم و همه را بترسانیم و باید قدرتمند کار را دنبال کنیم.

 

وقتی پیشنهاد پرسپولیس رسید چه تصوری داشتی؟

من خوشحال بودم. قبلا برابر پرسپولیس قرار گرفته بودم و جو را می‌دانستم. هوادار مهمترین آیتم برای فوتبال است و آن را سرپا نگه می‌دارد و اینجا ما مهمترین چیز را در کنار خودمان داریم. چیزی که باعث انگیزه بیشتر می‌شود و شما برای شروع تمرینات هم بی تابی می‌‎کنید. اینکه هوادار از شما انتظار داشته باشد و حمایت شوید یک انرژی بزرگ را شکل خواهد داد. من خوشحالم جزیی از این تیم هستم و البته این کافی نیست. باید در کنار آن بتوانم تلاش و موفقیت فردی را اضافه کنم. من از خودم ناامید نیستم اما انتظارم خیلی بیشتر است. الان هم دلتنگ هستم برای شروع دوباره و قطعا اینکه آنها را دوباره کنار خودمان داشته باشیم یک حس فوق العاده و انگیزه دوباره برای تلاش بیشتر خواهد بود.

 

 

 

خط هجومی پرسپولیس به نظر می‌رسید با حضور تو و آنتونی استوکس شرایط را برای دیگر بازیکنان سخت کند و اصلا به همین منظور جذب شدید. اما تو نیمکت نشین شدی و آنتونی هم ایران را ترک کرد.

من درباره خودم می‌توانم حرف بزنم. بله این مهمترین پوئن برای ما بود که این اجازه را به دست بیاوریم تا در تیمی بزرگ و در نیم فصل که مسلما برای تقویت است اضافه شویم. من با این هدف وارد شدم اما قبول کنید که حضور در یک جای جدید و با انتظارات بزرگ کار را برای هر کسی سخت خواهد کرد. اینجا فقط شما و توانایی‌تان کافی نیستید و به مولفه ‌های دیگری مثل زمان و اعتماد و البته کمی زیاد خوش شانسی نیز نیاز دارید. برای من مهم این بود که انگیزه‌ام را وارد جای جدید کنم و بالاترین حد توان و کیفیت را به خرج بدهم. روزهای اول هم شرایط بد نبود اما برای یک تیم نیاز است که همه چیز مثل ساعت و با همان ظرافت و دقت دنبال شود. من اما ناامید نیستم و مطمئنا در شروع دوباره کار را دنبال خواهم کرد و به سادگی کنار نخواهم کشید.

 

این انگیزه تو جالب است اما فکر نمی‌کنی شاید  شیوه پرسپولیس کمی برای تو سخت باشد؟

نه، ما تیم کاملی هستیم. در اجرای تمام تاکتیک‌ها توانایی داریم. به خودم هم ایمان دارم وگرنه اینجا نبودم و می‌توانستم چالش های دیگری را قبول کنم. از نظر قراردادی و مالی چیز زیادی مدنظرم نبود و من این چالش را قبول کردم تا اتفاقات خوبی را شکل دهیم. مسلما بزرگترین آنها نمایش موفق در آسیاست. جایی که مهاجمان بزرگی خود را به چالش کشیده‌اند و موفق هم ظاهر شده‌اند. باید کمی زمان داشته باشیم و مطمئنا همه چیز طبق پیش بینی جلو خواهد رفت.

 

درباره استوکس چیزی نگفتی. او چرا موفق نشد؟

من صحبت کردم. وظیفه من توضیح درباره شرایط خودم است. من حتی نمی‌توانم درباره کیفیت و نوع بازی هم‌تیمی‌ام حرف بزنم و این در صلاحیت من نیست. مطمئنا کادرفنی در این باره نظر می‌دهند و من وظیفه دیگری دارم. در آنچه که از من می‌خواهند باید بهترین کار را انجام بدهم و من الان در جایگاه مفسر نیستم و یک بازیکن هستم. ما باید در کنار هم بهترین تلاش را برای تیم داشته باشیم و این وظیفه بزرگ ماست.

 

فوتبال کاملا تعطیل شده و وضعیت ایران هم نگران کننده است. این موضوع ترس تو را به همراه نداشت؟

این نگرانی مسلما وجود دارد اما ما قرنطینه بودیم و تمرینات هم خیلی زود تعطیل شد. خانواده پیگیر بودند اما این امیدواری را شکل دادم که چیز تهدید کننده‌ای علیه من وجود ندارد. من نگران وضعیت تمام مردم جهان و خصوصا ایران هستم. جایی که مسلما در آنجا شغل دارم و به من چیزی داده و باید دعای سلامتی از سوی من برای آنها باشد. مطمئن هستم که قادر هستید از این شرایط عبور کنید و مراقبت ویژه داشته باشید. ما باز هم کنار هم خواهیم بود و بهترین تلاش را برای خوشحالی خواهیم داشت.

 

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.