خانه » اخبار » اخبار ورزشی » درخواست کی‌روش برای تغییر تقویم لیگ‌های اروپایی

درخواست کی‌روش برای تغییر تقویم لیگ‌های اروپایی

کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی ایران که اکنون هدایت کلمبیا را برعهده دارد خواستار یک بازنگری در تقویم لیگ‌های معتبر فوتبال دنیا شد. کی‌روش معتقد است که شروع لیگ ها باید از ماه دسامبر باشد تا در زمان جام جهانی 2022 که برای اولین بار در پاییز و زمستان خواهد بود تطابق پذیری بازیکنان با مشکل مواجه نشود. 

 

 

 

 

شیوع ویروس کرونا و تعطیلی لیگ های فوتبالی از نگاه کی‌روش می تواند در تغییر تقویم فوتبال موثر واقع شود به خصوص اینکه لیگ های معتبری چون بوندسلیگا لالیگا لیگ برتر انگلیس و سری آ تا اواسط تابستان ادامه خواهند داشت و چاره ای جز شروع فصل بعد در پاییز نخواهد بود. کی‌روش همچنین خواستار تعطیلی فوتبال آماتور و فوتبال زنان تا پایان شیوع کروناست.

 

متن کی‌روش در وبسایت فدراسیون فوتبال کلمبیا منتشر شده و در بخشی از آن می خوانیم:« چالش اصلی این است که باید یک هماهنگی و یکپارچگی ایجاد شود و این نیاز به اتخاذ تصمیماتی جامع دارد. ما باید شیوه های معمول فکر کردن و عمل کردن در فوتبال را زیر سوال برده؛ بدون اینکه گذشته پرافتخار را به شکل رادیکال و به طور کامل کنار بگذاریم.

بسیاری از لیگ های معتبر از ماه مارس به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاده اند. لیگ کره جنوبی و بوندسلیگا مدتی است که از سر گرفته شده اند در حالی که برخی کشورها نیز از هفته های پیش رو فوتبال را از سر خواهند گرفت. هرچند برخی کشورها مثل فرانسه لیگ را نیمه تمام گذاشتند و پی اس جی قهرمان اعلام شد یا لیگ هلند که نیمه تمام ماند ولی تیمی به عنوان قهرمان معرفی نشد.

جام جهانی 2022 قطر قرار است ماه های نوامبر و دسامبر برگزار شود و این یعنی لیگ های اروپایی باید تغییراتی اساسی را در تقویم معمول خود ایجاد کنند. ما به یک فرمول در دنیای فوتبال نیاز داریم که در کوتاه مدت اجازه دهد غیرممکن تبدیل به ممکن شود.»

 

 

 
.
اشتراک گذاری مطلب

باز نشر مطالب مجله اینترنتی ایما تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .