“” بحران کروناویروس باعث لغو رقابت های مهم باشگاهی و قطع شدن حمایت های مالی و حق پخش تلویزیونی از این رقابت ها شود. این اتفاق ضرر و زیان بسیار زیادی به منابع مالی باشگاه ها وارد کرد تا جایی که بسیاری از این باشگاه ها دیگر توان پرداخت حق و حقوق اعضای خود را ندارند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا که از چندی پیش با انتشار پیام هایی مدعی کمک به باشگاه ها و فدراسیون های فوتبال در سراسر قاره شده بود سرانجام دست به کار شد و در اولین گام از فدراسیون جهانی فوتبال خواستار وضع قوانینی جدید در راه کاهش رسمی 15 تا 50 درصدی حقوق بازیکنان و مربیان در بحران کروناویروس شد.

در اطلاعیه ای اف سی آمده است:« کنفدراسیون فوتبال آسیا به فیفا پیشنهاد داده تا دستمزد 3 ماه آینده بازیکنان و مربیان فوتبال در لیگ های آسیایی 15 تا 30 درصد در هر ماه کاهش پیدا کند و در صورت لغو کامل لیگ 40 تا 50 درصد دستمزدها کاهش پیدا کند». در صورتی که این پیشنهاد تا یکی دو روز آتی مورد موافقت قرار بگیرد باشگاه های مطرح فوتبال آسیا از جمله باشگاه های ایرانی از ضرر یک میلیارد دلاری که گریبان شان را خواهد گرفت تا حدودی نجات پیدا می کنند.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.