دانلود سریال یاغی

تمیم آل عابد مدیر پروژه ورزشگاه لوسیل قطر که قرار است بازی های افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی ۲۰۲۲ در آن برگزار شود این روزها و با پیشرفت در ساخت ابعاد جدیدی از آن را در مصاحبه ها توییت ها و تصاویر ارسالی رو می کند.

او اخیرا در مصاحبه‌ای روند اجرای این پروژه راه بسیار خوب عنوان کرد و در این باره گفت: آخرین تدابیر مهندسی و فنی به روش بی‌سابقه‌ای در ساخت ورزشگاه افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی به چالش کشیده شده است. اینجا یک ورزشگاه عظیم با ۸۰ هزار نفر گنجایش است که ۳۰ هزار تن آهن سنگین در آن به کار رفته است.

 

مدیریت پروژه انتخاب مکان فعلی برای ساخت این ورزشگاه را به عوامل متعددی ربط داد که مهمترین آن شرایط جغرافیایی منطقه و امکان ساخت راه هایی برای دسترسی راحت به ورزشگاه بود. او در این رابطه گفت: مکانی که ما برای ساخت ورزشگاه لوسیل انتخاب کرده ایم امکان مدیریت کلیه عملیات لجستیکی را فراهم می‌کند و باعث می‌شود تا بتوانیم بهترین و کوتاهترین فاصله بین ورزشگاه و ایستگاه مترو را بنا کنیم. این تنها به دلیل نوع انتخاب این محدوده بود که ساخت و سازی پیش از این در آن اتفاق نیفتاده که بخواهد مانع اجرای برنامه‌های ما شود.  

 

 

آل عابد درباره انتخاب منطقه لوسیل برای بنا نهادن این ورزشگاه نیز اظهار نظر جالبی داشت. او در این باره گفت: میزبانی بازی های افتتاحیه و اختتامیه رقابت های مهمی همچون جام جهانی یک اتفاق کاملا ویژه است که باید برای برگزاری آن همه تدابیر را اندیشید و ما نیز تصمیم گرفتیم به این وسیله بتوانیم به معرفی فرهنگمان بپردازیم. یکی از این تدابیر مکان احداث این ورزشگاه بود. ما این ورزشگاه را در منطقه مدرن لوسیل بنا کردیم جایی که برای مردم قطر سمبولیک است شهری که شیخ جاسم بن محمد آل ثانی در اوایل قرن گذشته در آن زندگی می کرد و از همین جا پایه و اساس یک کشور مدرن را بنا نهاد.

 

او ادامه داد: این ورزشگاه مظهر جاه‌طلبی شور و اشتیاق دولت و مردم قطر در جهت اشتراک فرهنگ اصیل ما با تمام دنیاست. طراحی این استادیوم استثنایی از تقاطع نور و سایه الهام‌گرفته و فانوس دریایی یا همان فانوس سنتی اعراب در آن کاملاً متمایز است. همچنین ساختار و نمای آن نمایانگر منبت‌کاری های پیچیده روی کاسه های مواد غذایی و ظروف و سایر مصنوعات موجود در سراسر جهان عرب و اسلامی در زمان ظهور تمدن در منطقه است.   

 

آل عابد درباره پایان جام جهانی نیز گفت: ما از همین الان فروشگاه ها کافه‌ها کلینیک های پزشکی اماکن ورزشی مهدهای کودک و مدارسی را در حول این ورزشگاه بنا کرده ایم تا پس از پایان بازی های جام جهانی ورزشگاه لوسیل تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد مردم قطر شود. ما  سعی کردیم به صورت چند منظوره این ورزشگاه را بنا کنیم تا پس از جام جهانی هم همه مردم زیر سقف آن جمع شوند. ورزشگاه ۸۰ هزار نفری که پس از برگزاری بازی های جام جهانی صندلی های آن برداشته و به پروژه‌های ورزشی در کل دنیا اهدا می‌شود تا به نوعی قطعه هایی از این ورزشگاه که بخشی مهم از تاریخ جام های جهانی محسوب می‌شود با نام قطر به سایر نقاط مختلف جهان منتقل شود.

 

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.