به گزارش “مجله ایما”، شیخ دیاباته مهاجم اهل مالی و ستاره این روزهای استقلال سابقه نسبتا خوبی در فوتبال اروپا از جمله فرانسه دارد تا جایی که در مقطعی موفق به پوشیدن پیراهن باشگاه بوردو هم شد. این بازیکن که در حال حاضر به عنوان بهترین خرید خارجی استقلال و استراماچونی از محبوبیتی دو چندان نزد طرفداران برخوردار است از دید مربی سابق بوردو اندامی شبیه به بسکتبالیست های NBA دارد تا فوتبالیست های حرفه ای.

آلن بندیت مربی سابق بوردو در خصوص دوران همکاری با شیخ در فوتبال فرانسه این گونه او را تشریح کرد.«روز اول که او را دیدم به این موضوع کاملا پی بردم کار کردن با این بازیکن اصلا نمی تواند عادی باشد چون فکر نمی کردم او فوتبالیست باشد(باخنده). اندام و هیکل شیخ به بسکتبالیست های حرفه ای آمریکا می خورد تا فوتبالیست ها از همین رو کمی نسبت به خرید او ناامید شده بودم اما او رفته رفته نشان داد یک بازیکن عادی نیست».

 

این مربی در ادامه افزود:« هر روز که می گذشت بیشتر از قبل توانایی های شیخ در کنترل توپ، بازی با بدن، ضربات سر و … ما را مجذوب می کرد. دیدیم که او پسری جاه طلب با رویاهای بزرگ است به نحوی که از کوچک ترین موقعیت برای خود یک گل می ساخت.صادقانه بگویم کار کردن با شیخ دیاباته در بوردو برای من سرگرمی شیرینی بود و لذتی واقعی محسوب می شد. خوشحالم نقشی حتی کوچک در رشد آنها داشتم گرچه باید بگویم خود دیاباته پسری زحمتکش بود که همیشه به فرامین مربیان گوش می داد».

مهاجم سرشناس این روزهای استقلال اولین قرارداد حرفه ای خود را با باشگاه بوردو بست و از سال 2008 تا 2016 در بیش از 127 بازی برای این تیم فرانسوی موفق به 50 بار گلزنی شد تا نامش در میان برترین گلزنان باشگاه ثبت شود.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.