به گزارش مجله ایما، ایرج سلیمانی یکی از گلزنان پرسپولیس در دربی شش گله معروف به شمار می‌رود. بازیکنی که فوتبال خود را از مسجدسلیمان آغاز کرد و در تهران به شهرت رسید و به کسی از تأثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس تبدیل شد.

 

سلیمانی کسی است که در اردیبهشت سال ۵۲ دروازه چلسی را باز کرد. در دیداری که سرخپوشان تهرانی میزبان چلسی لندن بودند، سلیمانی پاس محراب شاهرخی را تبدیل به گل کرد تا پرسپولیس در ورزشگاه خانگی خود بازنده حریف انگلیسی نباشد.

 

او پس از انقلاب به عنوان معلم مدرسه و مربی فوتبال کار خود را در لرستان ادامه داد و در اواسط دهه شصت برای همیشه از فوتبال رفت. ایرج سلیمانی در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۸۷ یعنی چند ماه پس از قهرمانی دراماتیک پرسپولیس، با دنیا وداع کرد و در کرج آرام گرفت.

 

او سابقه سه قهرمانی با پرسپولیس در لیگ تخت جمشید و یک نایب قهرمانی با این تیم را دارد و یکی از نمادهای این باشگاه محسوب می‌شود.

 

از چپ:همایون بهزادی، ابراهیم آشتیانی، جعفر کاشانی و ایرج سلیمانی و علی پروین.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.