مجله ایما

مجله ایما : دانلود آهنگ جدید و قدیمی,فال,اس ام اس,آهنگ پیشواز ایرانسل و همراه اول,فال حافظ,اخبار,پزشکی,آشپزی,بیوگرافی,مدل لباس,خنده دار

به گزارش “مجله ایما”، فدراسیون فوتبال سودان از سوی فیفا به شدت تهدید شده و در آستانه تعلیق قرار گرفته است. دلیل این تصمیم فیفا، دخالت های وزارت ورزش و جوانان کشور سودان در قانونگذاری فدراسیون فوتبال این کشور است. در اساسنامه این فدراسیون 22 مورد اختلاف با قوانین فدراسیون جهانی فوتبال وجود دارد و فیفا به وزارت ورزش سودان اعلام کرده همین اختلاف ها باعث تنبیه فدراسیون سودان و تعلیق آن خواهد شد. این تنبیه قبلا برای فدراسیون فوتبال کویت اعمال شده است.

 

از طرفی کمال محمد، رئیس کمیته اصلاح قوانین وزارت ورزش سودان تاکید کرده که در پیش نویس قانون سال 2020 این کشور هیچ متنی وجود ندارد که به واسطه آن فعالیت های ورزشی سودان متوقف شود. ضمن اینکه پیش نویس مذکور که هنوز هم در دست بررسی است، بندهایی را شامل می شود که از استقلال فدراسیون های ورزشی در کنار رعایت مواردی مثل دموکراسی حمایت می کند. او همچنین با قاطعیت گفته هیچ دلیلی برای تعلیق فعالیت های فدراسیون فوتبال سودان نمی بیند.

 

علاوه بر این، کمال شداد، رئیس هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال سودان هم گفت: هر آنچه که در ملاحظات و بررسی ها حول قانون جدید این کشور وجود دارد، واضح است و نیاز به پرسش و بررسی دارد و به هیچ عنوان سودان دوست ندارد که با فیفا وارد چالش شده یا تعلیق شود. او هم فدراسیون سودان را دارای استقلال و اختیار کامل دانسته است. وی تاکید کرده که سودانی ها نامه شان را ارسال کرده و منتظر پاسخ فیفا هستند.

 

فدراسیون فوتبال سودان سال 2017 هم از سوی فیفا تعلیق شده بود. دلیل تعلیق در آن دوره، دخالت حکومت سودان در تعیین هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بود. در آن مقطع تعلیق فوتبال سودان یک ماه به طول انجامید تا زمانی که سودانی ها از تصمیم خود عقب نشینی کردند.

 

همه این اتفاقات و جدیت فیفا در تنبیه سودان به علت دخالت نهادهایی غیر از فدراسیون فوتبال را باید به چشم زنگ خطری برای فوتبال ایران نگاه کرد. چندی پیش خبر نامه فیفا به فدراسیون ایران منتشر و مشخص شد که فدراسیون جهانی فوتبال به متولیان فوتبال ایران هم موکدا درباره بندهایی از اساسنامه تذکر داده اند.

 

فدراسیون جهانی فوتبال تاکید کرده اساسنامه قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی باید به تصویب این نهاد برسد و همین مسئله احتمالا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را از 25 اسفند به تاریخی دیگر موکول می کند. باید دید واکنش فدراسیون نشین های ایران به این مسئله چه خواهد بود. آنچه مشخص است، فیفا ابدا قصد کوتاه آمدن و دست کم گرفتن قوانین خود را ندارد و اگر از سوی طرف ایرانی با مقاومتی در زمینه دخالت غیر ورزشی در فدراسیون روبرو شود، تصمیم سختی مانند سودان برای ایران نیز خواهد گرفت.

موضوعات
همچنین ببینید
در وب چه میگذرد
+
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.