سونی، ربات خانگی Aibo را روانه بازارهای امریکا می‌کند

 

سونی، ربات خانگی Aibo را روانه بازارهای امریکا می‌کند

اگر در آرزوی داشتن حیوان خانگی هستید که هیچ‌گاه نمیرد، سونی یک راه‌حل جالب برای شما دارد. شرکت ژاپنی اخیرا اعلام کرده است که Aibo را دوباره عرضه خواهد کرد؛ ربات سگ خانگی که در دسترس علاقه‌مندان امریکایی قرار می‌گیرد.

ربات آیبو که نخست در سال ۱۹۹۹ عرضه و فروش آن در سال ۲۰۰۶ متوقف شده بود، سال پیش دوباره همراه با به‌روزرسانی‌ها و تغییراتی در طراحی، روانه‌ی بازارهای ژاپن شد. در حال حاضر شرکت ژاپنی این مژده را می‌دهد که علاقه‌مندان ربات حیوان خانگی می‌توانند مدل متال K-9 را در امریکا با قیمت حدود ۲۹۰۰ دلار خریداری کنند.

با توجه به قیمت بالایی که ربات حیوان خانگی سونی دارد، این‌گونه به‌نظر می‌رسد که همانند دیگر دستگاه‌های خانگی آمازون اکو یا گوگل هوم در دسترس همگان قرار نگیرد. در مقابل، توسعه‌ی این دستگاه یک راه جالب برای سونی است که آخرین فناوری‌های خود از قبیل سنسورهای لمسی (برای حیوانات خانگی)، تشخیص چهره (جهت شناسایی چهره‌ی صاحبان خود) و نقشه‌برداری دوربینی (برای به‌خاطر سپردن موقعیت مکانی منزل) را به نمایش بگذارد.

علاوه‌بر این، Aibo قادر به درک دستورات صوتی بوده و هر ربات در نهایت شخصیت منحصربه‌فرد خود را پیدا خواهد کرد. سونی در این باره توضیح می‌دهد:

صاحبان هر ایبو می‌توانند بنا به سلیقه‌ی خود شخصیت، رفتار و دانش حیوان خانگی خود را تعیین و محیط منحصربه‌فردی را برای رشد آن خلق کنند.

آیبو این قابلیت را دارد که درست به مانند ایربون و پینک بال، در نقش یک حیوان خانگی با صاحب خود بازی کند. شما می‌توانید ربات خانگی خود را با اپلیکیشن My Aibo همگام‌سازی کنید تا بدین وسیله ترفندهای جدید را به آن آموزش داده، به تصاویری که از طریق دوربین موجود در بینی ربات گرفته شده نگاهی بیندازید و تنظیمات را تغییر دهید.

خرید ربات آیبو در ماه سپتامبر امکان‌پذیر می‌شود. Sony در این‌باره می‌گوید که قصد دارد بازه‌ی زمانی زیادی را در نظر بگیرد تا ربات حیوان خانگی پیش از تعطیلات در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. این دستگاه همراه با برنامه AI ابری و برچسب منحصربه‌فرد عرضه خواهد شد.

برای آن دسته از افرد که در نیویورک زندگی می‌کنند و تمایل دارند آیبو را پیش از عرضه‌ی رسمی مشاهده کنند، می‌توان این مژده را داد که سونی ربات خود را طی همایشی از ۲۴ آگوست تا ۱۴ اکتبر به نمایش عمومی خواهد گذاشت.

 

 

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.