“” روزبه شاه‌علی‌دوست درباره بیانیه جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تمرین نکردن تیم‌ها اظهار کرد: واقعا ما الان سردرگم هستیم. از یک طرف می‌گویند احتمال دارد بازی‌ها از اول اردیبهشت آغاز شود و از طرف دیگر اجازه تمرین به تیم‌ها را نمی‌دهند. در حال حاضر بازیکنان مربیان و مدیران باشگاه‌ها آنطور که باید و شاید تصمیم گیرنده نیستند و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش و فدراسیون فوتبال باید برنامه مشخصی به ما بدهند.

 

او با بیان اینکه مسؤولان باید تصمیم خوب و قطعی بگیرند ابراز کرد: اینکه ۱۰ روز مسابقات بصورت موقت تعطیل شود درست نیست و نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد. الان مربیان ما شرایط سختی دارند و نمی‌توانند تمرینات را رها کنند. ممکن است فدراسیون شب بخوابد و صبح بگوید بازی‌ها دو روز دیگر برگزار می‌شود.

 

هافبک سایپا یادآور شد: این سردرگمی‌ها به فوتبال ایران صدمه می‌زند و معتقدم اگر بازی‌ها شروع شود نیز کیفیت لازم را نخواهد داشت چون در حال حاضر دغدغه تمام تیم‌ها مربیان و بازیکنان ویروس کرونا است تا ریشه‌کن شود.

 

شاه‌علی‌دوست یادآور شد: اصلا برگزاری یک لیگ و فوتبال آنقدر ارزش ندارد که بازیکنان مربیان و خانواده‌هایشان این اندازه استرس و اضطراب بگیرند. ما وقتی سر تمرین می‌رویم و برمی‌گردیم خانواده‌هایمان استرس می‌گیرند و خودمان هم دو برابر استرس می‌گیریم. قطعا این مسائل در کار ما هم تاثیر می‌گذارد و موجب مصدومیت می‌شود. این ویروس ۱۰۰ برابر هر چیز دیگری ذهن ما را مشغول کرده و امیدوار هستم مسؤولان فدراسیون و ستاد مبارزه با کرونا به فکر سلامتی ما بازیکنان هم باشند و یک تصمیم عاقلانه بگیرند.

 

او تصریح کرد: متاسفانه روز به روز شیوع ویروس کرونا بیشتر می‌شود و به همین خاطر هیچ‌کس هم نمی‌تواند زمان پایان این ویروس و تاریخ جدید برگزاری بازی‌ها را بگوید.

 

هافبک سایپا درمورد نظرش برای برگزاری مسابقات گفت: به شخصه خیلی به این موضوع فکر کردم. اگر فدراسیون قدرت تمام کردن لیگ را در حال حاضر دارد باید این کار را انجام دهد و طوری رفتار کند که اصلا لیگ نوزدهم وجود نداشته است اما اگر نمی‌توانند این تصمیم را بگیرند همین جا مسابقات را متوقف کنند و هر زمانی که شیوع ویروس کرونا تمام شد ۹ هفته باقی مانده را در سه چهار ماه انجام دهند و بعد از آن با وقفه یک ماهه لیگ بعدی را شروع کنند.

 

 

شاه‌علی‌دوست یادآور شد: سطح لیگ ما از المپیک یا لیگ‌های معتبر اروپایی که بالاتر نیست؛ آنها مسابقات را یک سال و چند ماه به تعویق انداختند و اصلا شاید لیگ‌هایشان را همین جا تعطیل کنند. امیدوار هستم مسؤولان ما نیز تصمیمات درستی بگیرند.

 

او با تاکید بر اینکه برگزاری تمرین و بازی در شرایط فعلی اشتباه به ضرر سلامتی همه ما است عنوان کرد: تنها دلیلی که موجب شد ما یک دقیقه بعد از زدن گل مساوی مقابل صنعت نفت گل دوم را دریافت کنیم و ببازیم نداشتن تمرکز بود. ما شب قبل از مسابقه که کرونا هم داخل کشور آمده بود این استرس را داشتیم که قاشق و بشقاب‌ها سالم است یا نه!

 

کاپیتان سایپا ادامه داد: در شرایط فعلی اگر گواردیولا هم روی نیمکت تیم‌ها باشد ولی بازیکنان بدون تمرکز در زمین حاضر شوند هیچ‌کس نمی‌تواند نتیجه بگیرند چون فکر نفرات داخل زمین جای دیگری غیر از فوتبال است.

 

شاه‌علی‌دوست اضافه کرد: شاید اگر تیم میانه جدولی بودیم می‌گفتیم هر وقت خواستند بازی‌ها را برگزار کنند ولی تیمی مثل ما که در پایین جدول است باید برای ادامه مسابقات تمرکز داشته باشد و این شرایط به ضرر امثال ما است.

 

او تاکید کرد: به شخصه اعتقاد دارم و امیدوار هستم همین جا پایان فصل را اعلام کنند و برای برگزاری مسابقات لیگ آینده چند ماه صبر کنند تا ویروس کرونا کاملا از کشور برود. در لیگ بعدی هم دو تیم از لیگ یک بیاورند و در پایان فصل آینده بجای دو تیم ۴ تیم سقوط کنند تا کسی متضرر نشود.

 

هافبک سایپا تصریح کرد: باور کنید سیستم ایمنی بدن ورزشکاران آنقدرها هم قوی نیست که با این ویروس مبارزه کند. اگر زمان صبحانه و ناهار ما یک ساعت جابجا شود سرمان گیج می‌رود چه رسد به این ویروس… اصلا مگر سیستم دفاعی بدنی ما از مالدینی که کرونا گرفت قوی‌تر است؟ نباید این مسائل را سرسری بگیریم و باید با مصلحت‌اندیشی و تصمیمات درست برنامه دقیقی بچینیم که سلامتی بازیکنان را به خطر نیاندازد.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.