طرز تهیه شیر کاکائو

طرز تهیه شیر کاکائو

شیرکاکائو نوشیدنی با ارزش و مطلوب کودکان است. برای تهیه آن تنها به شیر، شکلات یا کاکائو و شیرین کننده نیاز است. کاکائو غنی از زیر گروه هایی از فلاوونوئیدها است که به عنوان فلاونول نامیده می شوند و خاصیت آنتی اکسیدانی دارند. خاصیت آنتی اکسیدانی کاکائو عمدتاً ناشی از ترکیباتی مثل اپی کاتچین، کاتچین و پروسیانیدین است.

مدت ها است که مصرف شکلات با شادی و لذت مرتبط بوده است. این ماده در متابولیسم سروتونین، دوپامین و اندورفین که در ایجاد شادی و آرامش دخیل هستند، مشارکت می کند. استفاده از کاکائو یه عنوان آرامبخش و ضد افسردگی تحت بررسی می باشد و در گذشته به عنوان دارو کاربرد داشته است. 

مواد لازم جهت تهیه شیر کاکائو

شیر

۱ لیوان

پودر کاکائو

۱ قاشق مرباخوری

شکر

۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه شیر کاکائو

برای تهیه شیر کاکائو باید پودر کاکائوی مرغوب و معطر تهیه کنید. رنگ آن باید قهوه ای تیره یا به طور عامیانه قهوه‌ای سوخته باشد و همچنین تا موقعی که شما آن را جهت استفاده در منزل دارید عطر خوشش مشامتان را پر کند و فضا را درگیر عطر بوی خود کند. بعضی از افراد از مزه تلخ آن خوششان نمی آید که این افراد می‌توانند با یک کار ساده طعم آن را باب طبع خویش کنند.  آن هم این که برای هر یک لیوان شیر تازه یک قاشق مرباخوری پودر کاکائو مرغوب و یک یا بیشتر از یک قاشق شکر به آن بیفزایند تا طعم شیرین‌تری داشته باشد. این دیگر کاملا به طبع شما برمی‌گردد.

۱٫ ابتدا یک ظرف مناسب مثل شیر جوش تهیه کنید، پودر کاکائو را در آن بریزید سپس شکر را به آن بیفزایید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شود

۲٫ مقداری از شیر را اضافه کنید. این به آن دلیل است که بسنجیم که مقدار شکر و پودر کاکائو با هم هماهنگ هستند یا نه.

۳٫ بعد از اضافه کردن مقداری از شیر با شکر و پودر کاکائو آنها را هم میزنیم تا مخلوط شکر و شیر پودر کاملا در هم حل و آغشته شوند. در این لحظه شیر جوش را بر روی حرارت اجاق قرار می‌دهیم و آهسته اما مداوم هم می‌زنیم تا با هم یکدست شوند و گلوله ای در آن باقی نمانده باشد.

۴٫ زمانی که مواد یکدست هماهنگ شد اجاق را خاموش می‌کنیم و آرام با قاشق هم میزنیم تا خنک شود. موقع هم زدن بهترین زمان برای اضافه کردن باقی مانده شیر است.

۵٫ شیر کاکائو آماده نوشیدن است. حال دیگر این به سلیقه شما برمی‌گردد که بخواهید شیر کاکائو را داغ گرم نوش جان کنید یا سرد و خنک.

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.