دانلود سریال یاغی

به گزارش “مجله ایما”، پیش از دیدار با سپاهان بود که موضوع کرونا و تعطیلی لیگ به شکل جدی دنبال شد. موضوعی که در نهایت با تصمیم نهادهای پزشکی و در نهایت فوتبال، منجر به تصمیم‌گیری مبنی بر عدم حضور هواداران شد. با این حال با گذشت دو هفته از این تصمیم گیری و با افزایش شرایط در مرز بحران، اکنون تصمیم به تعطیلی فوتبال به شکل مقطعی تا زمان مشخص شدن شرایط کلی گرفته شده است.

اختلاف 10 امتیازی پرسپولیس در صدر جدول و شانس بالای این تیم برای دستیابی دوباره به عنوان قهرمانی اما نگرانی‌هایی در اردوگاه این تیم و به خصوص از سوی هواداران سرخ شده است. پرسپولیس در آستانه دستیابی به یک رکورد شاید بدون تکرار با رسیدن به چهارمین قهرمانی پیاپی خود قرار دارد و این در حالیست که آنها فصل سختی را با توجه به جدایی برانکو ایوانکوویچ و بعد از آن تغییرات پیاپی در پست مربیگری با حضور گابریل کالدرون و بعد از آن یحیی و همچنین مدیریتی پشت سر گذاشته‌اند. به این واسطه آنها نمی‌خواهند به سادگی از این شانس بزرگ خود عبور کرده و شایعه تعطیلی کامل و تعلیق مسابقات این فصل به چالش و نگرانی بزرگی برای آنها تبدیل شده است.

از سوی دیگر لغو دو مسابقه آسیایی این تیم به دلیل شیوع ویروس کرونا با مرکزیت ایران در منطقه غرب آسیا، این شایعه را هر روز جدی‌تر کرده تا نهادهای تصمیم‌گیری احیانا به دنبال تعلیق مسابقات این فصل باشند. 

سهیل مهدی، مسوول برگزاری مسابقات در اینباره گفته:  در حالیکه گفته می شود مسابقات باشگاهی لیگ های در رده های مختلف تا سال آینده به تعویق افتاده باید بگویم که فقط یک هفته از مسابقات لیگ برتر، دسته اول، دوم و سوم لغو شده و سازمان لیگ در تلاش است سایر مسابقات را  در زمان باقی مانده از سال ۹۸ ادامه بدهد. در حال حاضر اطلاعیه قبلی سازمان لیگ مبنی بر تعویق یک هفته ای مسابقات به قوت خود باقی است مگر اینکه دستور جدیدی از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا صادر شود.

 

ابراهیم شکوری، دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز در رابطه به احتمال تعلیق مسابقات می‌گوید: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در حال حاضر به هیچ عنوان چنین تصمیمی ندارد. با این حال باید این موضوع را در نظر گرفت که همه چیز بستگی به وزارت بهداشت و شرایط این بیماری خواهد داشت. با این حال همانطور که گفتم موضوع کنسل شدن و پایان رقابت‌های این فصل به هیچ عنوان در دستور کار قرار ندارد و در حال پیگیری اخبار و دستورالعمل‌ها برای ادامه رقابت‌ها (بدون تماشاگر یا برگزاری در شرایط زمانی مناسب) خواهیم بود.

دکتر عرفانی، نماینده وزارت بهداشت نیز در خصوص این موضوع و تعطیلی مسابقات به فوتبال برتر گفته: ما با یک بیماری نوپدید که با قدرت سرایت بالایی برخوردار است مواجه هستیم و بحث سلامت در میان است. در روزهای اخیر ابتدا بحث این مطرح شد که بازی‌ها بدون حضور تماشاگر انجام شود اما با توجه به ارزیابی به عمل آمده و ویژگی های ویروس این تصمیم ابلاغ شد که فعلا و به صورت موقت مسابقات لیگ به تعلیق در بیاید. فعلا در ایامی که تعداد افراد بیماری رو به افزایش است این تصمیم گرفته شده و در ادامه تصمیم نهایی گرفته خواهد شد. باید دید رفتار ویروس در جامعه به چه شکل است و بعد درباره زمان آن توضیح خواهیم داد. در یک سناریوی خوشبینانه امیدواریم خیلی زود این بیماری را به سمت کنترل در بیاوریم و روی دیگر سناریو این است که این بیماری تا اردیبهشت موارد بیماری را در کشور داشته باشیم. ما امیدوارم اقدامات کنترلی به نتیجه برسد.

با این حال مسوولان و خصوصا بازیکنان پرسپولیس امیدوار به پایان این موضوع و در نهایت بدون تماشاگر شدن مسابقات تا پایان فصل هستند. در شرایط فعلی 9 هفته تا پایان مسابقات این فصل باقی مانده است و در بدترین حالت با یک برنامه فشرده، لیگ طی دو ماه قادر به پایان یافتن خواهد بود. موضوعی که البته نه در صدر و قهرمانی که برای سهمیه بندی فصل آینده لیگ قهرمانان و تیم‌های سقوط کننده نیز حایز اهمیت خواهد بود و در صورتی که این فصل به انتها نرسد شرایط را برای تصمیم گیران فدراسیون برای اضافه کردن دو تیم از لیگ دسته اول که به مراحل پایانی این رقابت‌ها برای صعود رسیده‌اند نیز سخت خواهد کرد. در این زمینه نیز شایعاتی شکل گرفته که در صورت عدم به سرانجام رسیدن فصل، دو تیم لیگ یکی صدرنشین به لیگ برتر اضافه خواهند شد تا فصل آینده با 18 تیم دنبال شود. موضوعی که با توجه به امکانات و شرایط موجود فوتبال ایران که پتانسیل شانزده تیمی آن نیز بارها مورد کارشناسی قرار گرفته، یک چالش بزرگتر نیز شکل خواهد داد. با این شرایط به نظر می‌رسد بهترین راهکار تعطیلی موقت لیگ تا زمان سیر نزولی شیوع این بیماری و شاید بدون تماشاگر شدن آن تا پایان مسابقات برای پایان دادن به این چالش‌ها باشد. موضوعی که باید در نهایت نهادهای تصمیم‌گیری درباره آن نظر نهایی را اعلام کنند.

نظرات

موضوعات
درباره سایت
مجله اینترنتی ایما با هدف راه اندازی سایتی جامع در حوزه اجتماعی وب فارسی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در زمان کوتاهی حوزه فعالیت محتوایی خود را به بیش از 124 عنوان مجموعه گسترش داده است.
شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی راهی برای بودن همیشه کنار هم
کلیه حقوق برای " مجله ایما " محفوظ است.